شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 23:19 منتشر شده در مورخ: 1397/10/18 شناسه خبر: 1447056
فرمانده مرزبانی کشور :
نشست مشترک مرزبانان  آذربایجان و ایران فردا در اردبیل برگزار می شود
فرمانده مرزبانی کشور از برگزاری مشترک جشن تحویل سال نو بین ایران و جمهوری آذربایجان در نقطه صفر مرزی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، سردار قاسم رضایی عصر امروز در بدو ورود به استان اردبیل در فرودگاه پارس‌آباد اظهار داشت: خوشبختانه با تعامل مثبت و مناسبی که وجود دارد امروز مشکل خاصی را در موضوعات پروتکل امنینی مرزی بین دو کشور ایران و آذربایجان نداریم.

وی با اشاره به همکاری و هماهنگی نزدیک و به‌روز بین دو کشور گفت: در توافقی که در سفر به باکو داشتیم مقرر شد مراسم جشن تحویل سال 98 را به صورت مشترک و همزمان در نقطه صفر مرزی با حضور مسئولان منطقه، عشایر و سفرای دو کشور برگزار کنیم.

فرمانده مرزبانی کشور بیان کرد: این یکی از کارهای بسیار بزرگی است که در سطح جهانی و بین‌المللی بین دو کشور که این همه مشترکات دارند، تعریف ویژه‌ای دارد و یکی از همین مشترکات مهم نیز زنده نگه داشتن سنت‌های حسنه مثل تحویل سال است که در پایان سال برگزار خواهد شد.

رضایی با اشاره به برگزاری نشست مشترک مرزبانان دو کشور افزود: براساس هماهنگی‌های انجام شده نشست‌های مشترکی در منطقه مشترک مرزی با حضور تمامی فرماندهان مرزبانی ایران از پلدشت گرفته تا آستارا از ایران و از نخجوان گرفته تا لنکران از کشور آذربایجان فردا برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در این نشست به صورت دوستانه و میدانی گفت‌وگو در مورد حل و فصل موضوعاتی که اگر نیاز باشد که وارد شویم، انجام می‌شود و در این زمینه مباحث مطرح می‌شود.

نشست مشترک فرماندهان مرزبانی دو کشور ایران و آذربایجان از فردا به مدت دو روز در شهرستان بیله‌سوار برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1447056
ارسال نظر
نظرات