شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 10:30 منتشر شده در مورخ: 1397/10/19 شناسه خبر: 1447111
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل خبر داد؛
تشکیل کارگاه هایی برای تحکیم خانواده در اردبیل
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت:بر اساس تفاهم نامه همکاری بین استانداری اردبیل و جهاددانشگاهی استان، سلسله کارگاه‌هایی با هدف حفظ و تحکیم بنیان خانواده، مهارت‌افزایی و توانمندسازی بانوان، افزایش مشارکت توان مدیریت زنان و آشنایی با قوانین و آیین‌نامه‌های حوزه خانواده در شهرستان‌های استان در حال برگزاری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سبلان‌ما،کارگاه آموزشی «رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بر مبنای توسعه خانواده» صبح امروز  به همت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل و جهاددانشگاهی استان در شهرستان خلخال برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: والدین نقش مهمی در ترویج استفاده از مهارت‌های سالم زندگی و افزایش سلامت جسمی و روانی اعضای خانواده دارند.

فریبا محمدلو با بیان اینکه ایجاد نشاط اجتماعی خانواده‌ها باید به عنوان یک رویکرد تأثیرگذار در جامعه مورد توجه قرار گیرد،تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه همکاری بین استانداری اردبیل و جهاددانشگاهی استان، سلسله کارگاه‌هایی با هدف حفظ و تحکیم بنیان خانواده، مهارت‌افزایی و توانمندسازی بانوان، افزایش مشارکت توان مدیریت زنان و آشنایی با قوانین و آیین‌نامه‌های حوزه خانواده در شهرستان‌های استان در حال برگزاری است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل با بیان اینکه بهداشت روان، فرایندی برای بهتر زیستن و رفاه اجتماعی است، اظهار کرد: با حضور حداکثری بانوان در این دوره‌ها و مشارکت در موضوعات مطروحه می‌توان بسیاری از مسائل و مشکلات مربوط به این حوزه را در استان برطرف کرد.

در ادامه این کارگاه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری خلخال توجه به نهادهای اجتماعی را مهم عنوان و اضافه کرد: خانواده به عنوان هسته بنیادین نظام اجتماعی، مهمترین نهاد در جامعه است که باید توجه به نیازهای آن در اولویت قرار گیرد.

احمد قنبری با اشاره به اینکه سلامت روانی و اجتماعی یک جامعه به سلامت بنیاد خانواده‌های آن بستگی دارد، یادآور شد: بانوان می‌توانند از این کارگاه‌ها برای افزایش سلامت، تحکیم روابط عاطفی و اجتماعی در خانواده استفاده کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1447111
ارسال نظر
نظرات