شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:39 منتشر شده در مورخ: 1397/10/19 شناسه خبر: 1447301
نایب رئیس مجلس گفت: هیئت رئیسه مجلس درخواستی برای ممنوع‌التصویری این فرد نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالحمید خدری نماینده بوشهر در جلسه علنی امروز چهارشنبه (۱۹ دی) قوه مقننه در تذکر شفاهی با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۲ آیین نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: این ماده ناظر به وظایف و اختیارات هیئت رئیسه و حفظ شأن و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان است، زیرا اخیراً حرکت‌هایی در تضعیف و وهن مجلس صورت گرفته است.

 
وی افزود: اخیراً در یک برنامه زنده تلویزیونی یک روحانی که خود دانش‌آموخته حوزه علمیه و ابوی وی ۴ دوره نماینده مجلس بوده است و گوشت و خون و پوست این فرد از حقوق مجلس رشد کرده، به راحتی می‌گوید شرم بر مجلس باد.
 
نماینده مردم بوشهر در مجلس با بیان اینکه اگر نسبت به یک نماینده انتقاد دارید، حق ندارید آن را به نهادی که عصاره فضایل ملت است، تعمیم دهیم، گفت: لذا هیئت رئیسه باید از شأن و اقتدار مجلس دفاع کند.
 
خدری یادآور شد: البته می‌گویند صداوسیما طبق قوانین داخلی با آقای زائری برخورد کرده، اما متأسفانه مجلس ورودی نداشته است.
 
مطهری نایب رئیس دوم پارلمان که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به این نماینده اظهار داشت: به دلیل نوع رفتار صداوسیما در قبال مجلس، هیئت رئیسه جلسه‌ای با رئیس و معاونان سازمان صداوسیما داشت که تمام این مسائل در آن مطرح شد و تا حدی قبول کردند که قصور شده ولی معتقد بودند که تعمدی در کار نیست.
 
نایب رئیس مجلس اضافه کرد: راجع به این موضوع خاص چنین عنوان شد که هیئت رئیسه مجلس درخواستی برای ممنوع‌التصویری این فرد داشته در حالی که چنین نیست و ما فقط شرح ماوقع دادیم؛ البته امیدواریم سازمان و این شخص رویه خود را تغییر دهند.
http://dana.ir/1447301
ارسال نظر
نظرات