شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 19:50 منتشر شده در مورخ: 1397/10/20 شناسه خبر: 1447637
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبیل؛
خوشه صادرات فنی و مهندسی در اردبیل راه اندازی می شود
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: به دنبال ارتقاء سطح کیفی و کمی تولیدا فنی و مهندسی استان و در راستای افزایش تولیدات خوشه صادرات فنی و مهندسی در استان اردبیل راه اندازی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از سبلان‌ما، فرید صالحی عالی عصر امروزدردومین دوره همایش تخصصی الزامات مباحث3،18و19 مقررات ملی درساختمان «منطقه ای» درمحل مجتمع فرهنگی فدک اردبیل اظهارداشت: به دنبال ارتقاء سطح کیفی و کمی تولیدا فنی و مهندسی استان و در راستای افزایش تولیدات خوشه صادرات فنی و مهندسی در استان اردبیل راه اندازی می شود.

صالحی عالی بیان کرد: اکنون صادرات خدمات فنی و مهندسی، نه بعنوان یک انتخاب بلکه بعنوان یک الزام مطرح است و در شرایط فعلی اقتصاد کشور بعنوان یک اقدام موثر در راستای کاهش بیکاری در میان جامعه مهندسین نیاز به توجه جدی دارد.

وی با اشاره به اینکه نخستین و مهم‌ترین مساله در خدمات فنی و مهندسی، ارتقای تعامل با کشورهای همسایه می باشد، تصریح کرد: چرا که ارتقای روابط منجر به توسعه صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی می شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل از افتتاح ساختمان جدید نظام مهندسی استان اردبیل در دهه فجر سال جاری خبرداد وافزود: این ساختمان در راستای تخصصی تر نمودن این مجموعه در ابعاد 5 هزار و 800 متر مربع در دهه فجر سال 97 به بهره برداری می رسد.

صالحی عالی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی از ظرفیت خیلی بزرگی برخوردار است و باید از این ظرفیت در خارج از کشور استفاده شود گفت: امروز ظرفیت خیلی بزرگی از نیروهای ارزشمند و توانمند فارغ‌التحصیل دانشگاهها و دارای تجربه در شرکتهای فنی و مهندسی در سازمان نظام مهندسی ساختمان وجود دارد که باید این ظرفیت را در خارج از کشور مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: با توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی میزان اشتغال و تولید نیز افزایش خواهد یافت و لازم است به مساله‌ صادرات و توسعه بازارهای جدید توجه بیشتری شود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1447637
ارسال نظر
نظرات