شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 09:58 منتشر شده در مورخ: 1397/10/21 شناسه خبر: 1447712
حمله میلیون ها ملخ و جیرجیرک به شهر مکه / کاربران فضای مجازی از عذاب الهی بر سعودی ها می گویند
برخی از کابران فضای مجازی بر این باورند که آنچه در مکه مکرمه رخ داد، نفرین خداوند بر ظلم و خون ریزی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ظهور میلیون ها حشره در محوطه های مسجدالحرام در مکه مکرمه  و دیگر مناطق این شهر بحث و جنجال داغی را در بین محافل مختلف به راه انداخته است.

برخی بر این باورند که آنچه در مکه مکرمه رخ داد، نفرین خداوند بر ظلم و خون ریزی است و عده دیگری نیز معتقد بودند که آنچه رخ داد، طبیعی و جزو سنت های معمول خداوند در جهان است.

«دکتر احمد کریمه» استاد فقه مقارن دانشگاه الازهر در پاسخ به سوالی در مورد هجوم حشرات به مکه مکرمه گفت: آنچه رخ داد، جزو سنت های معمول خداوند در جهان است و هیچ ارتباطی با عقیده، دین، طاعت و معصیت ندارد.

وی درپاسخ به سوالی درباره آیه «فَأَرْسَلْنَا عَلَیْهِمُ الطُّوفَانَ وَالْجَرَادَ وَالْقُمَّلَ وَالضَّفَادِعَ وَالدَّمَ»(پس بر آنان طوفان و ملخ و کنه ریز و غوکها و خون را به صورت نشانه‏ هایى آشکار فرستادیم) (۱۳۳/اعراف)گفت: این آیه در مورد گذشته بود و آنچه که اکنون رخ داده را توجیه نمی کند و به آن هیچ شباهتی ندارد.

کریمه با ادعای اینکه در خانه های رسول الله(ص)، صحابه و اهل بیت موش ها، گربه ها، سگ ها و موش خرما بود، تاکید کرد: آنچه در مکه رخ داده هیچ ارتباطی با آنچه در ذهن مردم می گذرد، ندارد.

اما «دکتر نادر فرجانی» استاد دانشگاه قاهره نیز در این باره گفت: آیا هجوم ملخ ها و جیرجیرک ها به عربستان که حتی به کعبه هم رسید، شکل جدید پرندگان ابابیل ست که برای مجازات شاهزاده سعودی فرستاده شده اند؟

«ولید شرابی» مشاور مصری نیز در این باره اظهار کرد: تصاویر منتشر شده درباره هجوم میلیون ها حشره به مکه مکرمه وحشتناک است اما رعب و وحشت زمانی بیشتر می شود که در آیات خداوند که که فرمود«پس بر آنان طوفان و ملخ و کنه ریز و غوکها و خون را به صورت نشانه‏ هایى آشکار فرستادیم و باز سرکشى کردند و گروهى بدکار بودند» تفکر کنیم.

«شیخ محمد الصغیر» مشاور سابق وزیر اوقاف مصر نیز در این باره گفت: حشرات پرنده ای که به مسجدالحرام حمله کردند، پدیده بدون نشانه ای نیست. پروردگارا خانه خودت را برای طواف کنندگان پاکیزه گردان و قیومیتش در بین کسانی قرار ده که از تو بترسند و تقوای  تو پیشه کنند وراضی به رضای تو باشند.

فعالان فضای مجازی نیز واکنش های متفاوتی به این قضیه داشتند و برخی از آنها حمایت خود را از سخنان الصغیر اعلام کردند اما برخی دیگر پرسیدند که چرا خداوند آنها را به کاخ های بن سلمان نفرستاد؟

یک فعال زن سعودی نیز در این باره نوشت: حرمین و عربستان از سوی خداوند در برابر دشمنان محافظت می شوند.

انتهای پیام/

منبع: شفقنا

http://dana.ir/1447712
ارسال نظر
نظرات