شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 20:58 منتشر شده در مورخ: 1397/10/21 شناسه خبر: 1447820
مشاور امنیت ملی ترامپ اعلام کرد مشاور سیاست خارجی و دفاعی رونالد ریگان به عنوان معاون وی و دستیار رئیس جمهوری فعلی آمریکا منصوب شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایرنا، جان بولتون روز جمعه اعلام کرد دونالد ترامپ برای دستیاری خود و معاونت مشاور امنیت ملی، چارلز کوپرمن را برگزیده است.

در بیانیه مطبوعاتی کاخ سفید آمده است کوپرمن بیش از چهاردهه در سیاست گذاری امنیت ملی و برنامه ریزی نقش آفرینی کرده است به گونه ای که در دولت ریگان مدیر اجرایی دفتر رئیس جمهوری، اداره ملی هوافضا، کمیته مشورتی رئیس جمهوری در امور کنترل تسلیحات و خلع سلاح مسئولیت داشته است. 
در این بیانیه افزوده شده است او همچنین به عنوان مشاور سیاست خارجی و دفاعی ستاد انتخاباتی رونالد ریگان کار کرده است.
بولتون درباره او می گوید: چارلی کوپرمن بیش از 30 سال از جمله در طول مشاور امنیت ملی ترامپ، مشاور من بوده است. تخصص گسترده چارلی در دفاع، کنترل تسلیحات و هوا فضا، به دستورالعمل امنیت ملی رئیس جمهوری ترامپ بیشتر کمک خواهد کرد. 
بر اساس بیانیه کاخ سفید، کوپرمن به عنوان معاون توسعه تجارت و سیستم های دفاع موشکی بوئینگ و همچنین معاون عملیات های فضایی واشنگتن در شرکت مارتین لاکهید فعالیت داشته است.
او دانش آموخته دکترای مطالعات استراتژیک از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و فوق لیسان روابط بین الملل از دانشگاه بریتیش کلمبیا است.

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1447820
ارسال نظر
نظرات