شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:11 منتشر شده در مورخ: 1397/10/22 شناسه خبر: 1447938
شهروندان سودان روز جمعه در خارطوم تظاهراتی به راه انداختند و پلیس این کشور با شلیک گاز اشک‌آور آن‌ها را متفرق کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شاهدان عینی اعلام کردند که پلیس سودان با شلیک گاز اشک‌آور  به سمت تظاهرکنندگان در محله "الحلفایا" واقع در جنوب خارطوم و همچنین مسیر منتهی به مسجد "سید عبدالرحمان" در "ام درمان" آن‌ها را متفرق کردند.

 
بنا بر گزارش رویترز، شاهدان عینی همچنین اعلام کردند: تظاهرات از منطقه "جبره" واقع در جنوب خارطوم آغاز شد و تظاهرکنندگان شعارهایی را علیه دولت سردادند و خواستارسرنگونی نظام شدند.
 
شاهدان عینی همچنین اعلام کردند که تظاهرکنندگان مسیر ارتباطی میان پایتخت سودان و شهر "بورتسودان" را بستند.
 
طبق گزارش خبرگزاری رویترز،  هنوز هیچ اطلاعی از تعداد قربانیان احتمالی این تظاهرات به دست نرسیده است.
 
اعتراضات در سودان از ماه گذشته میلادی همچنان ادامه دارد و این تظاهرات شاهد درگیری میان پلیس و معترضان و کشته شدن دست کم ۲۲ تن و زخمی شدن صدها تن دیگر شده است. این تظاهرات در اعتراض به گرانی و شرایط نامساعد معیشتی صورت می‌گیرد و شهروندان سودانی در دوره‌های اخیر خواستار تغییر نظام و کناره‌گیری عمر البشیر، رئیس جمهور این کشور شده‌اند.
 
از سوی دیگر،  شهروندان سودانی پیشتر در خیابان "اربعین" تظاهرات شبانه‌ای به راه انداختند و دستگاه امنیتی سودان با شلیک گاز اشک‌آور تظاهرکنندگان را متفرق کردند.
 
شماری از صاحبان مشاغل و نیروهای سیاسی مخالف نیز راهپیمایی‌هایی به راه انداختند و خواستار تداوم جنبش‌های مردمی تا زمان سرنگونی نظام شدند.
 
این رژیم‌ها در بیانیه‌ای رویکرد شدید نظام در مقابله با اعتراضات مسالمت‌آمیز را محکوم کردند.
 
در همین راستا، دولت انعطاف به خرج نداده و تهدید کرده که با شدت برای مهار اعتراضات عمل می‌کند و تظاهرکنندگان را "خیانتکار" توصیف کرد.
 
یک مسئول سودانی نیز اعلام کرد که کسی که فکر حمل سلاح را در سر داشته باشد، سرش را قطع خواهند کرد.
منبع: ایسنا
 
انتهای پیام
http://dana.ir/1447938
ارسال نظر
نظرات