شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 10:13 منتشر شده در مورخ: 1397/10/22 شناسه خبر: 1447944
مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران خبرداد
مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: تعداد کل متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی مازندران در آذر ماه امسال ۵۸ نفر (۳۸ مرد و ۲۰ زن) می‌باشد که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد افزایش یافته‌است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  افزایش ۴۵ درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در آذر ماهعلی عباسی در گفت‌و گو با میزان تصریح کرد: از کل متوفیات حوادث رانندگی آذر ماه محور برون شهری و راه روستایی ۴۲ نفر (با ۵۰ درصد افزایش)، درون شهری ۱۶ نفر (ا ۳۳ دزصد افزایش) را در برمی‌گیرد.

 
وی گفت: بیشترین فوتی مربوط به شهر‌های آمل با ۱۱، ساری و میاندرود با ۷ نفر و تنها شهر بدون فوتی گلوگاه گزارش شده است. از این تعداد ۱۳ مورد راننده، ۳ مورد موتور سوار، ۱۶ نفر سرنشین، ۲۲ نفر عابر و ۴ مورد هم دوچرخه سوار هستند. 
 
عباسی تعداد مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی استان را در آذر ماه سالجاری، یک هزار و ۳۸۰ نفراعلام کرد که این رقم نسبت به مشابه سال قبل ۳ درصد رشد داشته است. 
 
این مقام اجرایی استان مازندران تصریح کرد: از آنجائیکه بیشترین فوتی در جاده‌های برون شهری رخ داده است این می‌تواند هشداری باشد تا بلکه با رعایت نکات ایمنی از قبیل: بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان و نیز عدم مکالمه با تلفن همراه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و رانندگی با سرع مطمئنه در کاهش تصادفات موثر باشد.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1447944
ارسال نظر
نظرات