شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:30 منتشر شده در مورخ: 1397/10/22 شناسه خبر: 1448040
صنف پر زرق‌وبرقی که در حال نابودی است؛
تعطیلی ۶۰ درصدی کارگاه‌های طلا سازی در مشهد
رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: بیش از 60 درصد کارگاه‌‌های طلا سازی تعطیل‌شده‌اند و یا به‌صورت نیمه فعال درآمده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ باقر معبودی نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس با اعلام اینکه از سال 88 تا 90 اوج کار کارگاه‌های طلا سازی و طلافروشی بوده است، اظهار کرد: در مشهد از 320 کارگاه فعال در ساخت طلا متأسفانه در حال حاضر 160 کارگاه فعال و نیمه فعال داریم، یعنی بیش از 60 درصد کارگاه‌‌ها تعطیل‌شده‌اند و یا به‌صورت نیمه فعال درآمده ولی هنوز پروانه کار خود را باطل نکرده‌اند.

وی اعلام کرد: 160 کارگاه طلا سازی با تعطیلی واحد فعالیت خود، از این صنف خارج‌شده‌اند که برخی از آن‌ها در آژانس‌ها و تاکسی‌ها مشغول به فعالیت شده‌اند و برخی دیگر جذب بازار خریدوفروش دلار در حاشیه خیابان شدند که برای ما بیان این مسائل فاجعه است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد تأکید کرد: افرادی که از هر انگشتشان یک هنر می‌ریزد و گوهر بودند، درزمانی صادرات طلا داشتند اما در حال حاضر به خاطر مسائلی همچون مالیات بر ارزش‌افزوده در این شرایط قرارگرفته‌اند.

معبودی نژاد تصریح کرد: با اعمال قوانین با عجله و اشتباهات در اجرا باعث شد بسیاری از همکاران سازنده و فروشنده طلا که قدیمی در این صنف بودند مجبور به ترک صنف شدند.

وی افزود: 160 کارگاه در حال حاضر تعطیل‌شده و 30 کارگاه غیرفعال هستند و هنوز پروانه خود را ابطال نکردند و شاید تنها تعمیرات طلا انجام دهند تا هزینه روزمره خود را کسب کنند؛ افرادی که پروانه خود را ابطال کردند در صورت داشتن سرمایه جذب بازار پوشاک شدند و یا به سمت رستوران‌داری و ساخت‌وساز سوق پیدا کردند که متأسفانه اخبار حاکی از آن است که بازهم با ضرر مواجه شدند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد عنوان کرد: صنف طلافروشان در حال انقراض است و هرروز به تعداد ابطال پروانه‌های کسب افزوده می‌شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1448040
ارسال نظر
نظرات