شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 16:34 منتشر شده در مورخ: 1397/10/22 شناسه خبر: 1448107
ساخت غیرقانونی جاده آپارتاید توسط رژیم صهیونیستی
پس از ساخت دیوار جنجال برانگیز آپارتاید (یکی از صور وحشیانه تبعیض نژادی) برای جدا کردن بیت المقدس از بقیه کرانه باختری، اکنون رژیم صهیونیستی در همان منطقه به هدف جداسازی رانندگان فلسطینی از اسرائیلی جاده آپارتاید افتتاح کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ پس از دیوار آپارتاید، رژیم صهیونیستی جاده آپارتاید در کرانه باختری را آشکار ساخت.پس از ساخت دیوار جنجال برانگیز آپارتاید (یکی از صور وحشیانه تبعیض نژادی) برای جدا کردن بیت المقدس از بقیه کرانه باختری، اکنون رژیم صهیونیستی در همان منطقه به هدف جداسازی رانندگان فلسطینی از اسرائیلی جاده آپارتاید افتتاح کرده است.

 

جاده حدودا 3.5 کیلومتری که در روز چهارشنبه افتتاح شد، با دیواری 8 متری رانندگان فلسطینی که از ورود به شهر منع شده اند را در غرب خود و مهاجران اسرائیلی را در سمت شرق قرار می دهد.

این جاده بیش از یک دهه پیش ساخته شد، اما به دلیل ایجاد اختلافات بین ارتش صهیونیستی و پلیس بر سرِ یک ایست بازرسی متوقف شد.

جاده های مرسوم جدا شده اسرائیلی، پیش از این هیچ دیواری نداشته است.گیلاد اردان، وزیر امنیت داخلی و امور استراتژیک رژیم اشغالگر، گفت که این بزرگراه ترافیک سنگین را برای مهاجران در منطقه کاهش می دهد و به اسرائیل کمک می کند تا بر چالش های امنیتی غلبه کند.

افتتاح این جاده از سوی سازمان آزادی‌بخش فلسطین متهم شد. احمد مجدلانی، عضو کمیته اجرایی این سازمان، گفت: "این اقدام که یک بار در آفریقای جنوبی انجام شد، یکی از نمونه های جداسازی آپارتاید و نژادپرستی رژیم صهیونیستی است. هر اسرائیلی که به دموکراسی معتقد است باید از این جاده ی جدید شرم کند."

دولت فلسطین در بیانیه ای گفت که این جاده، اعتبار جامعه بین المللی را به چالش کشید.

در این بیانیه می خوانیم: "شرم بر جامعه بین المللی که استقرار و عمیق شدن یک رژیم آپارتاید را می بیند و کاری انجام نمی دهد."فلسطینی ها مدت طولانی از گسترش جاده و پروژه های اینچنینی در منطقه که تا نیمه کرانه باختری را اشغال کند و مانع برنامه های دولت فلسطین شود، ترس داشتند.

به نقل از truth،یک سازمان غیردولتی اسرائیلی به نام Ir Amim که با گسترش فعالیت های شهرک سازی اسرائیل مخالف است، هشدار داد که این جاده رفت و آمد مهاجران را تسهیل می کند، اما بهای سنگینی برای جوامع فلسطینی دارد.بنا به اظهارات Aviv Tatarsky که برای این سازمان کار می کند، جاده جدید برخی از روستاهای مردم فلسطین را از بیت المقدس جدا می کند.

از سال 1967 تاکنون، حدود 600000 اسرائیلی در بیش از 230 شهرک ساخته شده غیرقانونی در سرزمین های اشغالی فلسطین زندگی می کنند.

هنوز بیت المقدس بواسطه دیوار آپارتاید از کرانه باختری جدا است.

دیوانبین‌المللی دادگستری در سال 2004 گفت که دیوار آپارتاید قوانین بین المللی را نقض کرده و از رژیم صهیونیستی خواست تا آن را از بین ببرد.

معصومه میرحسینی

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1448107
ارسال نظر
نظرات