شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 15:40 منتشر شده در مورخ: 1397/10/22 شناسه خبر: 1448147
گفت وگو با نایب قهرمان مسابقات بین المللی روبیک/
فاطمه لاری نایب قهرمان 9 ساله رشته مکعب روبیک در این مسابقات بین المللی گفت: من حدود یکسال است که به صورت حرفه ای این رشته را دنبال می کنم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسابقات بین المللی مکعب روبیک کودکان و نوجوانان روز جمعه برگزار شد و حدود 300 شرکت کننده از 10 کشور کانادا، بوسنی، کره جنوبی، ژاپن، چین، ترکیه، هند، پاکستان، لبنان، عراق و سوریه در این مسابقات با یکدیگر به رقابت پرداختند.

این 300 شرکت کننده از بین 2800 شرکت کننده خود را به مرحله نهایی این رقابت ها رساندند.


فاطمه لاری نایب قهرمان 9 ساله رشته مکعب روبیک در این مسابقات بین المللی گفت: من حدود یکسال است که به صورت حرفه ای این رشته را دنبال می کنم.

 

وی افزود: متاسفانه این رشته هنوز در ایران به خوبی معرفی نشده و اگر پدر و مادرها در خصوص این بازی فکری اطلاعات داشته باشند حتما تعداد زیادتری از کودکان ایرانی به این رشته روی می آورند.


وی خاطر نشان کرد: استفاده از روبیک باعث شده که ذهنم بهتر از قبل در کارهای روزانه و درس های مدرسه به کمکم بیاید.


وی گفت: یکی از دلایل موفقیتم در این رشته توصیه پدر و مادرم تمرین های دلسوزانه خواهرم با من بود.


فاطمه لاری که نایب قهرمانی استان تهران در مسابقات شهریور ماه سال جاری را نیز در کارنامه ورزشی خود دارد، در پایان از مربی خود خانم گلسیما دائمی و آقای مهدی قهاری رئیس کمیته باز‌های فکری هیات ورزشهای همگانی استان تهران قدردانی کرد.


عطیه لاری خواهر وی و از منتخبان این مسابقات که از بین 2800 شرکت کننده به مرحله نهایی راه یافتند، نیز سطح کیفی این مسابقات را بسیار بالا توصیف کرد و گفت: خانواده ها باید از کودکی فرزندان خود را با این رشته ورزشی آشنا کنند.


وی اظهار داشت: یادگیری این رشته ورزشی می تواند در افزایش یادگیری دانش آموزان تاثیرگذار باشد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1448147
ارسال نظر
نظرات