شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 12:26 منتشر شده در مورخ: 1397/11/03 شناسه خبر: 1451762
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه:
جهش فرهنگی بعد از انقلاب در کرمانشاه/ افزایش ۱۰ برابری تعداد دانشجویان
حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی کیا افزایش ۱۰ برابری تعداد دانشجویان را یکی از دستاوردهای انقلاب برای کرمانشاه و یک جهش فرهنگی عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی کیا در گفتگو با مرصاد در خصوص دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی ایران برای کشور و استان کرمانشاه گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی یک رشد و شکوفایی در کشور ایجاد شد.

وی افزود: طبیعتاً در این زمینه هر استانی سهم خود را دارد، اما استان کرمانشاه به دلیل محرومیت هایی که از قبل وجود داشت و اینکه ۸ سال درگیر جنگ تحمیلی شد و یک دهه نیز درگیر بازسازی بود، نسبت به سایر استان ها از شاخص رشد کمتری برخوردار است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تصریح کرد: علیرغم اینکه به دلایل فوق استان کرمانشاه نسبت به سایر استانها از شاخص رشد کمتری برخوردار است اما هم اکنون اکثر روستاهای استان از نعمت برق برخوردار هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر اکثر روستاهای استان از نعمت تلفن ثابت و همراه بهره مند شده و همچنین بخش اعظم آنها از نعمت آب آشامیدنی برخوردار هستند.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا گفت: در بحث شاخص راه روستایی، استان کرمانشاه هم اکنون وضعیت خوبی دارد و حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد روستاهای استان از این نعمت بهره مند شده اند.

وی تاکید کرد: پس از انقلاب اسلامی ظرفیت های خوبی در استان ایجاد شده که از آن جمله می توان به افزایش حدود ۱۰ برابری تعداد دانشجویان استان اشاره کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: هم اکنون دانشگاههای استان نیز گسترش پیدا کرده و سطح علم و سواد ارتقا یافته است.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا از ارتقاء سطح بهداشت و درمان نیز طی ۴۰ سال سپری شده از انقلاب خبر داد و آن را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

وی اشاره‌ای به معضل بیکاری در استان کرمانشاه داشت و گفت: آنچه که امروز مردم استان کرمانشاه با آن روبه‌رو هستند و به یک چالش تبدیل شده، بحث بیکاری است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تاکید کرد: باید برای رفع معضل بیکاری تدابیر مناسبی اندیشیده شود.

وی فعال سازی واحدهای نیمه فعال و راکد، تزریق سرمایه در گردش به واحدهای فعال برای افزایش ظرفیت فعالیت به صورت دو شیفته و سه شیفته و توجه ویژه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان کرمانشاه در حوزه‌هایی چون کشاورزی را از جمله راهکارهای مناسب برای رفع معضل بیکاری دانست.

حسینی کیا در پایان گفت: باید مسئولان راهکارهای مناسب را برای این موضوع به کار گیرند تا گام های رو به جلو در این زمینه برداشته شود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1451762
ارسال نظر
نظرات