شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:14 منتشر شده در مورخ: 1397/11/04 شناسه خبر: 1452005
نماینده مردم شازند در مجلس اعلام کرد:
پالایشگاه و پتروشیمی شازند، دستاوردی استراتژیک در جریان انقلاب
نماینده مردم شازند در مجلس با اشاره به اینکه بعد از انقلاب در شهرستان شازند، سه صنعت مؤثر و با کارکرد ملی تأسیس شد گفت: این سه صنعت مؤثر و با کارکرد ملی از جایگاه استراتژیکی برخوردارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران گفت: هرچند پیش از انقلاب هم فعالیت‌های صنعتی در استان مرکزی وجود داشت ولی عمدتاً به شهر اراک و ساوه «شهر صنعتی کاوه» محدود بود.

وی افزود: بعد از انقلاب در شهرستان شازند، سه صنعت مؤثر و با کارکرد ملی تأسیس شد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این سه صنعت بزرگ نیروگاه، پالایشگاه و پتروشیمی هستند که بعد از جنگ تحمیلی عملیات احداث آن‌ها شروع شد و به این ترتیب وضعیت صنعتی بودن استان در چهل‌ساله انقلاب اسلامی، نسبت به پیش از آن، تقویت شد.

وی ادامه داد: نیروگاه برق شازند سهم چشمگیری را در تولید برق کشور ایفا می‌کند.

ابراهیمی ضمن اشاره به  پالایشگاه شازند به‌عنوان عامل خودکفایی ایران در تولید بنزین گفت: بنابراین پالایشگاه و پتروشیمی شازند از جایگاه استراتژیکی در سطح ملی برخوردارند.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر صنایع قدر استان در حوزه صنایع خرد و متوسط نیز پیشرفت‌های خوبی را داشتیم، اظهار کرد: شاهد سه شهرک صنعتی شهید بابایی و آستانه و نحرمیان هستیم که خوشبختانه شهرک‌های صنعتی شهید بابایی و آستانه کاملاً فعال و نحرمیان نیز در حال تکمیل شدن است.

نماینده مردم شازند با اشاره به پیشرفت‌های استان در حوزه کشاورزی بیان کرد: توسعه گلخانه‌ها و آبیاری نوین به‌ویژه در چند سال اخیر در افزایش چشمگیر بهره‌وری استان در حوزه کشاورزی بسیار مؤثر بوده است.

ابراهیمی ایجاد چندین واحد صنعتی بزرگ، سد بزرگ کمال صالح، تکمیل خطوط ریلی غرب کشور را از دیگر پیشرفت‌های استان و به‌ویژه شهرستان شازند در چهارمین دهه پس از انقلاب اسلامی دانست.

وی افزود: همچنین استان مرکزی توانسته در چهل‌سالگی انقلاب اسلامی به یکی از استان‌های مرجع تبدیل شود که بیمارستان تأمین اجتماعی در شازند در کنار بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک، بیمارستان امیرالمؤمنین و سایر بیمارستان‌های بزرگ استان که پس از انقلاب تأسیس‌شده‌اند، در این مسئله نقش‌آفرینی می‌کند، همچنین استقرار اورژانس هوایی در استان مرکزی یکی دیگر از  پیشرفت‌های استان در حوزه بهداشت و درمان است.

نماینده مردم شازند عنوان کرد: در استان مرکزی در حوزه صنعت و کشاورزی و بهداشت و درمان، خوشبختانه اقدامات مناسبی صورت گرفته و ما حرفی برای گفتن داریم.

وی افزود: به‌طورکلی اگر زنجیره تولید را هم برای صنایع و هم در کشاورزی تکمیل کنیم، به شکلی هم قابلیت صنعتی را افزایش دادیم و هم کشاورزی را و در حوزه بهداشت و درمان نیز توسعه بیمارستان تأمین اجتماعی بالا رفتن اشغال تخت‌های این بیمارستان نشان‌دهنده بالا رفتن سطح بهداشت و درمان در شازند است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1452005
ارسال نظر
نظرات