شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 17:55 منتشر شده در مورخ: 1397/11/17 شناسه خبر: 1456735
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد:
"جشنواره فیلم کوتاه یزد" به سفارش سازمان شهرهای میراث جهانی برگزار می شود
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد گفت: این جشنواره به سفارش سازمان شهرهای میراث جهانی (OWHC) با موضوع «اگر یک روز در شهر میراث جهانی باشید...»، ویژه دو گروه سنی ۱۴ تا ۱۷ و ۱۸ تا ۲۱ سال برای اولین بار در یزد برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزد آوا، عباس ملازینلی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، از برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه شهرهای میراث جهانی به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری در یزد خبر داد.

وی ادامه داد: این جشنواره به سفارش سازمان شهرهای میراث جهانی (OWHC) با موضوع «اگر یک روز در شهر میراث جهانی باشید...»، ویژه دو گروه سنی ۱۴ تا ۱۷ و ۱۸ تا ۲۱ سال برای اولین بار در یزد برگزار می شود.

دبیر جشنواره نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه یزد افزود: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به منظور انتخاب و معرفی فیلم‌های برگزیده در خصوص یزد به عنوان شهر میراث جهانی به پنجمین دوره رقابت‌های تولیدات ویدئویی سازمان بین المللی شهرهای میراث جهانی از فیلمسازان نوجوان و جوان دعوت به حضور در این رویداد هنری کرده است.

ملازینلی عنوان کرد: یزد به این دلیل که در یونسکو به ثبت رسیده است تنها شهر درایران است که امکان ورود به این جشنواره بین المللی شهرهای میراث جهانی را دارد و در واقع اصلی ترین دلیل ثبت یزد در یونسکو میراثی است که گذشتگان برای ما به جا گذاشته‌اند و بافت تاریخی شهر توسط مردم این دیار بنا نهاده شده است.

وی گفت: علاقمندان می‌توانند از ۱۱ بهمن لغایت ۱۱ اسفند ماه سال جاری با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی www.film-yazd.ir برای شرکت در جشنواره ثبت نام کنند و آثار خود را اعم از فیلم‌های داستانی، مستند و یا کلیپ با محوریت شهر یزد، در حداکثر زمان ۵ دقیقه و حداکثر حجم ۶۰ مگابایت، در سایت جشنواره بارگذاری کنند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد دستیابی جوانان به دانش و آگاهی بهتر از شهر میراث جهانی، القاء درک قوی تر از تعلق و غرور در مورد میراث جهانی و فرصت دادن به جوانان به منظور بیان نظرات از طریق دیدگاه شخصی خود در مورد میراث جهانی و همچنین در مورد شهر خودشان را از اهداف این جشنواره عنوان کرد.

ملازینلی با اشاره به حمایت جوانان و نوجوانان سراسر کشور در حوزه تولید فیلم افزود: 68 دفتر در مراکز استان‌ها توسط انجمن سینمای جوان فراهم شده تا از سایر استان‌ها نیز علاقمندان  حوزه تولید فیلم بتوانند در این جشنواره شرکت کنند و یزد میزبان این افراد خواهد بود و به مدت سه روز اسکان و امکاناتی چون پذیرایی، اجاره فیلمبردار و... برای آنها در نظر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه هنرمندان و استعدادهای جدیدی به واسطه شرکت در این جشنواره کشف خواهد شد، افزود: به واسطه تولیداتی که انجام می‌شود می توان شهر یزد و فرهنگمان را بیشتر به جهانیان بشناسانیم و نگاه عمیق تر و بازتری در مورد این میراث جهانی انجام شود.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم کوتاه یزد تصریح کرد: با همکاری و تفاهمنامه‌ای که با انجمن سینمای جوان انجام شده 18 طرح برتر مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند و با ارزیابی انجام شده حداقل دو تا چهار میلیون هزینه تولید فیلم از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد به این طرح ها پرداخت می‌شود.

وی در خصوص جوایز این جشنواره نیز گفت:  از میان 10 فیلم برگزیده شده توسط جشنواره، به فیلم‌سازان  مبلغ 4 میلیون تومان از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد اهدا می‌شود همچنین اثر نهایی منتخب توسط داوران جشنواره 10 میلیون تومان نیز از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد دریافت خواهد کرد ضمن اینکه  دو اثر نهایی جشنواره بین المللی سازمان شهرهای میراث جهانی نیز از جوایز تعیین شده ای را دریافت خواهند کرد.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم کوتاه یزد یادآور شد: فیلم‌های ارسالی به این جشنواره با معیارهای کیفیت تولید، پردازش محتوا، ابتکار و خلاقیت و نگاه نوآورانه به شهر ارزیابی می‌شوند و در فیلم باید عناصر بصری شهر ارائه شود.

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1456735
ارسال نظر
نظرات