شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:20 منتشر شده در مورخ: 1397/11/18 شناسه خبر: 1456942
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس؛
«آینده اجرای "اینستکس" خوشبینانه نیست»
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس عمده‌ترین مشکل در مسیر اجرای "اینستکس" را سنگ‌اندازی آمریکایی‌ها در آن دانست و گفت: در این شرایط آینده اجرای "اینستکس" خوشبینانه نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرتضی صفاری‌نطنزی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ایجاد ساز و کار مالی اروپا با ایران، موسوم به "اینستکس"، گفت: متأسفانه این کانال مالی خیلی دیر و با تعلل از سوی اروپایی‌ها راه‌اندازی شد اما فعلا نمی‌تواند راهکاری برای دور زدن تحریم‌ها از سوی آنها باشد.

وی در تشریح اینکه "اینستکس" فعلا نمی‌تواند راهکاری برای دور زدن تحریم‌ها از سوی اروپایی‌‌ها باشد، اظهار داشت: آن طور که در بیانیه اتحادیه اروپا درباره "اینستکس" آمده است، این ساز و کار شامل مواد غذایی و دارویی است. در صورتی که این مواد اصلا شامل تحریم‌ها نیست؛ بنابراین اروپایی‌ها تضمین محکمی به ایران برای دور زدن تحریم‌ها نداده‌اند.

به گزارش تسنیم؛ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: راه‌اندازی کانال‌های مالی ویژه میان ایران و اتحادیه اروپا کار سختی نیست و دو طرف به راحتی می‌توانند این کار را انجام دهند اما عمده‌ترین مشکل موجود این است که تا زمانی که آمریکا در این مسیر سنگ‌اندازی کند، در عمل نمی‌توان به اجرایی شدن آن امیدوار بود، بنابراین آینده اجرای "اینستکس" خوشبینانه نیست.

نماینده مردم نطنز در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی کشور باید برای اجرای "اینستکس" تضمین‌های لازم را از اروپایی‌ها اخذ کند تا پس از گذشت مدتی، شاهد تعلل و یا ناتوانی اروپایی‌ها نباشیم و عاقبت آن نیز به برجام دچار شود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1456942
ارسال نظر
نظرات