شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1397/11/18 شناسه خبر: 1456979
مستند «آن 6 نفر» در نهاوند رونمایی شد
آیین رونمایی از مستند « آن 6 نفر» با حضور مدیر کل صدا و سیمای همدان و مسؤولان شهرستان در جمع خانواده‌های این شهدای انقلاب انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، مراد ناصری پیش از ظهر امروز در آیین رونمایی از مستند « آن 6 نفر» با حضور مدیر کل صدا و سیمای همدان و مسؤولان شهرستان در جمع خانواده‌های این شهدای انقلاب اظهار کرد: مردم نهاوند قبل از پیروزی انقلاب در مبارزات حضوری فعالی داشتند که ‌مصداق آن گروه انقلابی ابوذر است.

وی افزود: شهر انقلابی نهاوند به عنوان اولین شهری که مجسمه شاه ملعون را به زیر کشید نشان داد همیشه در مبارزه با ظلم پیشتاز هستند.

فرماندار نهاوند گفت: 6 جوان شجاع و رشید نهاوندی با افتخار در سال ۵۲ در سال‌های اوج خفقان با شجاعت گروه ابوذر را تشکیل دادند و به مبارزه پرداختند.

وی با بیان اینکه گروه ابوذر در دل ظلمت و تاریک ستم‌شاهی،نوری به‌ وجود آورد، یادآور شد: مردم نهاوند به ‌گروه ابوذر همیشه افتخار کردند و ادامه‌دهنده راه این شهدا هستند.

در ادامه حسن بهرام‌نیا با اشاره به اینکه پیام این شهدا اعتلای نام انقلاب اسلامی است، افزود: امروز وظیفه همه مسؤولان عمل به وصیت این شهیدان عزیز است.

وی ادامه داد: نقش معلم انقلابی و زحمت‌کش گروه ابوذر یعنی شهید طالبیان در هدایت این‌گروه بی‌بدیل است.

نمانیده مردم نهاوند در مجلس بیان کرد: گروه ابوذر چراغی را در سال ۵۲ برافروختند که شعله‌های این حرکت به پیروزی انقلاب اسلامی ختم شد.

وی افزود: ۶ جوان انقلابی گروه ابوذر  نهاوند در سال ۵۲ در مقابل تیرهای رژیم ستم شاهی به شهادت رسیدند و آسمانی شدند ولی یاد آنها همیشه در دل‌های مردم نهاوند قرار دارد.

بهرام‌نیا گفت: در طول مبارزات این‌گروه به‌گواه اسناد و مدارک لحظه‌ای  از راه منحرف نشدند و به شایستگی به شهادت رسیدند.

همچنین مهدی دهقان‌نیری یادآور شد: شهرستان نهاوند از سابقه تاریخی و مبارزاتی بسیار پرباری برخوردار است.

وی افزود: در این‌ مستند سعی شده است که زندگی و سختی‌های این‌گروه و شکنجه‌هایی که شده‌اند به تصویر کشیده شود.

مدیرکل صدا و سیما همدان اظهار کرد: این شهدا با سختی و مشکلات زیادی که وجود داشت، مردانه ایستادند و در مقابل شکنجه‌ها مقاومت کردند و در سحرگاه ۳۰ بهمن سال ۵۲ آسمانی شدند.

وی اضافه کرد: مستند « آن ۶ نفر » در مدت  ۵۵ دقیقه توسط صدا و سیمای مرکز همدان تهیه شده و مراحل تحقیق، پیش تولید و ساخت مستند حدود یک سال طول کشیده شده است.

دهقان‌نیری گفت: با تلاش مسؤولان شهرستان باید تلاش کنیم تا سریال و فیلم سینمایی این‌گروه نیز تولید شود.

وی افزود: با‌توجه به اهمیت و اقدامات گروه ابوذر و با توجه به لزوم شناساندن اعضای این گروه به‌ جوانان از مسؤولان درخواست می‌کنیم که این‌ مستند فاخر را در سینمای نهاوند پخش شود.

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1456979
ارسال نظر
نظرات