شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1397/11/18 شناسه خبر: 1457035
گذری در دستاوردهای عمرانی استان قزوین؛
از شبکه گذاری ۷هزارکیلومتری گاز تا احداث ۸۰درصد راه‌های روستایی
استان قزوین، هم اکنون دارای 7هزار کیلومتر شبکه گاز است‌، نیروگاه شهید رجایی نیز 2میلیون و 60هزار مترمعکب گاز مصرف می‌کند که این میزان به اندازه کل استان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ دومین جلسه از سلسله نشست‌های خبری مدیران استان قزوین ظهر امروز(پنجشنبه) در آستانه چهل سالگی انقلاب در سالن اجتماعات دفتر استاندار برگزار شد که به گزارش عملکرد مدیران حوزه عمرانی اختصاص داشت. 

قزوین دارای 7هزار کیلومتر شبکه گاز است‌
اسماعیل مفرد بوشهری در این نشست اظهار کرد: پیش از انقلاب شهر و روستاهای استان فاقد گاز بود، اما امروز تمام ۲۵شهر استان و همچنین ۴۷۷روستا از گاز شهری برخوردار هستند. 

وی ادامه داد: بادرنظر گرفتن بهره‌مندی خانوار روستایی، ۹۸درصد شهرستان آوج، ۹۴درصد البرز‌‌، ۹۷درصد آبیک، ۹۸درصد بوئین زهرا، ۹۹درصد تاکستان و ۵۸درصد از جمعیت شهرستان قزوین از گاز بهره‌مند هستند. 

مدیرعامل شرکت گاز استان ابراز کرد: به علت وجود منطقه سیردان و الموت در شهرستان قزوین، این منطقه نسبت به سایر مناطق پیشرفت زیادی نداشته است که با سفر رئیس جمهور خط انتقال الموت با هزینه‌ای بالغ بر 1300میلیارد تومان به تصویب رسید. 

وی ادامه داد: درنتیجه پروژه‌های خط انتقال الموت امروز بخش‌هایی از آن مناطق از گاز برخوردار شده و که با پروژه‌های در دست استلن این میزان به 80درصد می‌رسد. 

این مسئول عنوان کرد: پیش از انقلاب در بخش صنعت 55مشتری در استان وجود داشت که امروز به 30هزار