شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 19:00 منتشر شده در مورخ: 1397/11/19 شناسه خبر: 1457302
حزب جدید برخی از اعضای جدا شده از حزب اعتماد ملی، با محوریت رسول منتجب‌نیا قائم مقام سابق این حزب آغاز بکار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  در مراسم افتتاح حزب جدید که با حضور قریب صد نفر برگزار شد، سمیه طهماسبی رئیس سابق شاخه بانوان اعتماد ملی، رحمت‌الله بیگدلی، غلامعلی رجایی مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی و برخی دیگر از شخصیت‌های اصلاح‌طلب حضور داشتند.

 
رحمت‌الله بیگدلی از اعضای موسس این حزب پیشتر به تسنیم گفته بود "از بین حدود 30 اسمی که از سوی هواداران حزب پیشنهاد شده بود، ابتدا پنج‌ اسم و در نهایت دو اسم حائز اکثریت آرا انتخاب شد‌ که در روزهای آینده به کمیسیون ماده 10 احزاب ارسال می‌شود و هر کدام از این اسامی که از سوی این کمیسیون مورد تأیید قرار بگیرد،‌ از سوی حزب اعلام عمومی می‌شود."
 
 
 
رسول منتجب‌نیا در روزهای گذشته درباره اسم این تشکیلات جدید گفته بود: درباره نام حزب جدید، 5 پیشنهاد مطرح و از میان آن 3 اسم انتخاب شد و حزب جمهوریت هم از یکی از پیشنهادی ارائه شده به کمیسیون ماده 10 وزارت کشور است که منتظر اعلام نهایی آن هستیم.
 
به گزارش تسنیم، خردادماه سال جاری دومین کنگره حزب اعتماد ملی به درگیری داخلی کشیده شد و از آن زمان هواداران رسول منتجب‌نیا و از طرفی الیاس حضرتی به دو طیف تبدیل شدند.
 
15 تیرماه، الیاس حضرتی با اعلام اینکه اعضای شورای مرکزی وی را به قائم مقامی برگزیدند موجب بروز تنش بیشتر در این حزب شدند. هواداران منتجب‌نیا این اقدام را کودتای حزبی نامیدند و وی در نامه‌هایی به ارکان حزب، به قائم مقامی خود تاکید کرده بود.
 
در نهایت رسول منتجب‌نیا و برخی دیگر از همفکرانش تصمیم به تاسیس حزبی جدید گرفتند.
 
انتهای پیام/ 
http://dana.ir/1457302
ارسال نظر
نظرات