شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 10:40 منتشر شده در مورخ: 1397/11/20 شناسه خبر: 1457329
یادداشت/
بشریت سرافکنده فاطمه مظلومه
زهرای اطهر که پیامبر اعظم مکرر با عبارت "ابوها فداها"، عظمت و جلالت آن نادره هستی را بیان کرد، بهترین الگو برای همه انسان‌ها بخصوص بانوان است که فردای قیامت با چنین الگو، هیچ بهانه‌ای پذیرفته نخواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، بزرگان شهر شرمسار از دنیای محبت و هدایت نزد او آمدند و پیشنهاد دادند که بخشی از ثروت و سرمایه‌های خود را در اختیار او قرار دهند تا بتواند در نشر اسلام و پذیرایی از مهمانان از آنها استفاده کند.
 
امین وحی پیام خداوند بزرگ را برای پیامبر اعظم آورد که: "ای پیامبر!   بگو: من هیچ پاداشی برای رسالت و پیامبری‌ام از شما نمی‌خواهم؛ جز دوستی و مودت با نزدیکانم."
 
جنازه مطهر رحمه‌للعالمین تغسیل، تکفین و تدفین نشده بود که اجرای تنها خواسته خداوند و پیامبر خاتم بگونه‌ای دیگر آغاز شد.
 
نبوت نبی، که با امامت ولیَ سعادت انسان‌ها را تضمین کرده بود، به خلافت و سپس سلطنت تبدیل شد و هیچ توجهی به ذی‌القربای پیامبر اعظم نشد. در کوبیدن نعل وارونه، شدیدترین برخورد را با منتخب غذیر و مدافع امامت علی علیه‌السلام بعمل آوردند.
 
پاداش رسالت محمدمصطفی صلی‌الله و علیه و آله وسلم را با به آتش کشیدن درب خانه‌ی  صدیقه طاهره سلام‌الله علیها، که پیامبر هر روز به آن سلام می‌داد و حتی حضرت عزرائیل نیز بدون اجازه به آن خانه وارد نمی‌شد، حرمت ذی‌القربا را با بدترین شکل زیر پا گذاردند.
 
کوثر خلقت را، که ناموس خداوند و تنها یادگار پیامبر اعظم بود، به آنچنان مصیبت‌هایی گرفتار آوردند، که در غربت و مظلومیت امام عصر خود، تن رنجور با پهلوی شکسته، محسن سقط‌شده، بازوان متورم و مجروح و صورت نیلی‌اش را فراموش کرد و در غصه‌ی بزرگ امام زمان خود به دیدار معبودش شتافت با دلی مالامال از اندوه و کدورت‌های فروخورده.
 
در غربت و مظلومیت کامل به شهادت رسید و امام و فرزندان دغدیده خود را تنها گذارد. وصیت کرد تا غریبانه تشییع و تدفین شود. قبرش مخفی بماند تا پیامی باشد برای همه عصرها و نسل‌ها در پاسخ این پرسش که با "ناموس خدا" و "سیده‌النساءالعالمین" چه کردند.
در بقیع 40 اثر قبر ایجاد شد تا دشمنان که فردای آن روز غمبار به قصد جسارت به قبر شریف آن انسیه حوراء امده بودند نتوانند قبر آن مظلومه مضروبه را بیابند.
 
فاجعه شهادت او، عقده‌ای سنگین بر وجدان بشریت بویژه مسلمانان تا قیام قیامت باقی گذارد که فجایع بعدی در شهادت اسوه فضیلت و عدالت، اسدالله‌الغالب، و شهادت‌های 10فرزند معصوم آن مهربان‌ترین مادر هستی، داغ امنیت و ارامش این جهانی را بر دل انسان‌ها گذارد.
 
جباران و انکارکنندگان حقیقت، جفاپیشه‌گان هماره تاریخ‌اند. آنان که حریم اهلبت رسول‌خدا را شکسته و زمین و زمان را عزادار ساختند، ائمه‌الکفر و مورد لعن همیشگی خالق و مخلوق‌اند.
 
شهادت صدیقه شهیده حضرت زهرای اطهر سلام‌الله علیها بر آخرین ذخیره امامت و ولایت، ولی‌الله‌الاعظم(عج‌الله...) و نائب شایسته‌اش و برهمه محبان و پیروان آن الگوی عفت و عفاف تسلیت و تعزیت باد.

یادداشت از محمداسماعیل امامزاده

انتهای پیام/

http://dana.ir/1457329
ارسال نظر
نظرات