شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:04 منتشر شده در مورخ: 1397/11/21 شناسه خبر: 1457643
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار پیگیری اعدام قاتل کودک شش ساله از جامعه جهانی و سازمان کنفرانس اسلامی شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به شهادت کودک شیعی در مقابل چشمان مادرش واکنش نشان داد و گفت: فاجعه پیش آمده تنها یکی از مصادیق شیعه ستیزی آل سعود است.

 
وی ادامه داد: مساله قتل شیخ نمر یا خاشقچی به عنوان جنایات عربستان هنوز از یاد کسی نرفته است و به تازگی هم متاسفانه قتل وحشیانه کودک معصوم تنها به خاطر اعتقاد دینی و شیعه بودنش، امضای تایید دیگری بر این مسئله شد.
 
آیت‌الله شبستری ادامه داد: شهادت کودک شیعی سندی دیگر برای اثبات قساوت قلب و نهایت خباثت وهابیت و البته رذالتشان است، این واقعه حتی از نظر عاطفی هم برای همه مردم رنج آور بود که جلوی چشمان مادری گلوی فرزند خردسالش را می‌برند و شهید می‌کنند.
 
وی با تاکید بر اینکه همه مردم جهان باید جنایت اخیر صورت گرفته در حق آن کودک بی گناه را محکوم کنند، افزود: فکرمی‌کنم که به علت وجود روابط دوستانه سازمان ملل با صهیونیست‌ها و آل سعود در مقابل چنین جنایاتی سکوت کرده است.
 
آیت‌الله شبستری خاطرنشان کرد: سازمان ملل و نهاد‌های حقوق بشری از طرفی مساله حقوق بشر را مطرح می‌کند، ولی از سویی دیگر جنایت‌ها را می‌بینند و خفقان می‌گیرند و این سکوت مرگ بار جای بسیار تاسف دارد.
 
قائم مقام جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: امیدوارم سازمان ملل با مشاهده واکنش تند جهان مقابل جنایت اخیر و شهادت مظلومانه آن کودک، از خواب غلت بیدار شود، اگر خبری از چنین واکنشی نشد حداقل سازمان کنفرانس اسلامی چنین جنایاتی را محکوم کند و شاید این اقدامات تاحدی مانع از بروز جنایتی دیگر شود.
 
وی ادامه داد: آل سعود جنایت‌های متعددی را مرتکب شده‌اند که دیگر قتل وحشیانه کودکی بی گناه برایشان مطرح نیست، اما انتظار می‌رود که رسانه‌های دنیا و رسانه‌های داخلی به ویژه صدا و سیما و فضای مجازی روی این مساله بیشتر کار کنند تا ماهیت پلید آل سعود برای همگان آشکارتر شود.
 
وی با تاکید بر اینکه از نظر فقهی قاتل آن کودک خردسال باید به همان وضع فجیع مقابل چشم همگان اعدام شود، بیان کرد: البته بعید است که نهاد‌های حقوق بشری‌که داعیه حقوق بشر دارند و سازمان ملل، این مساله را جدی بگیرند، اما این قبیل افراد را باید به اشد مجازات برسانند تا اسباب عبرت برای دیگران شود، چراکه شهادت مظلومانه این کودک بی گناه عواطف تمام دنیارا جریحه دار کرده است.
 
آیت‌الله شبستری یادآورشد: به نظرم باید اقداماتی انجام شود تا قصاص قاتل این کودک بی گناه اجرا شود، اما اگر به هر علتی قاتل را برای قصاص ندادند، دیگر بستگی به دادگاه‌های آل سعود دارد که بازهم بعید می‌دانم که اجازه جاری شدن حکم اشد مجازات را به قاتل بدهند همانند جریان خاشقچی که ثابت شد این هم کار آل سعود بوده، اما هنوز خبری از مجازات قاتلین وی نشده است، درحالیکه اسباب این قتل و به شهادت رساندن آن خبرنگار منتقد را خود آل سعود فراهم آورد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

باشگاه خبرنگاران: باشگاه خبرنگاران: 
http://dana.ir/1457643
ارسال نظر
نظرات