شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 14:05 منتشر شده در مورخ: 1397/11/21 شناسه خبر: 1457740
نماینده مردم بندرعباس در مجلس عنوان کرد:
عرضه آلـومینیوم  المهدی برای نخستین بار در بورس
نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به اینکه در گذشته آلومینیوم المهدی در بورس عرضه نمی‌شد، گفت: برای نخستین بار و با شرایط معمولی این آلومینیوم در بورس عرضه و قیمت ها از این طریق تعیین می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  هرمز؛ احمد مرادی، نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد، خمیر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به شرایط کنونی آلومینیوم المهدی، اظهار کرد: در واگذاری قبلی این کارخانه روال قانونی طی نشده بود و تمامی امور خارج از ضوابط قانونی بود به همین دلیل پس از گزارش سازمان بازرسی و دیوان محاسبات قرارداد قبلی فسخ شد.

وی افزود: تامین مواد اولیه به یکی از مشکلات اصلی این کارخانه پس از واگذاری اولیه آلومینیوم المهدی تبدیل شد تا جایی که حتی بسیاری از دیگ‌های تولید کننده آلومینیوم از فرآیند تولید خارج شد و ضرر مالی هنگفتی برای این کارخانه رقم زد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با تاکید بر اینکه در دومیـن واگذاری تلاش شد تمامی منافع دولت و بیت المال رعایت شود، گفت: برای تحقق این مهم کارخانه آلومینیوم المهدی به مپنا، به عنوان خریدار جدید واگذار شد.

مرادی تصریح کرد: براساس اطلاعات رسیده مدیران جدید کارخانه آلومینیوم المهدی مستقر شده‌اند و مقرر شده است مواد اولیه "پودر آلومینیوم" را تامین و اقدامات لازم برای رونق مجدد این کارخانه انجام شود.

وی با بیان اینکه تامین برق مورد نیاز یکی از مشکلات آلومینیوم المهدی بود، اظهار کرد: از آنجایی که مپنا حدود ۱۰ هزار مگاوات برق تولید می‌کند و برق ذخیره شده دارد لذا مشکل اصلی و اساسی این کارخانه پس از واگذاری به مپنا حل شد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با تاکید بر اینکه آلـومینیوم کالایی استراتژیک برای ایران و دنیا است، ادامه داد: از آنجایی که سوء مدیریت‌ها می‌تواند مسائل  بسیاری در مسیر رونق آلومینیوم المهدی ایجاد کند لذا نیاز است به این موضوع توجه ویژه شود.


مرادی یادآور شد: در گذشته آلومینیوم المهدی در بورس عرضه نمی‌شد اما به تازگی مقرر شده است برای نخستین بار و با شرایط معمولی این آلومینیوم در بورس عرضه و قیمت ها از این طریق مشخص شود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1457740
ارسال نظر
نظرات