شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:54 منتشر شده در مورخ: 1397/11/21 شناسه خبر: 1457791
منابع آگاه:
منابع آگاه خبر دادند شرکت دولتی PDVSA ونزوئلا به مشتریان قراردادهای مشترک نفتی خود گفت مبالغ فروش نفت را حساب سپرده‌ای که اخیرا در بانک روسی گازپروم باز کرده واریز کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز، منابع آگاه خبر دادند شرکت دولتی PDVSA ونزوئلا به مشتریان قراردادهای مشترک نفتی خود گفت مبالغ فروش نفت را حساب سپرده‌ای که اخیرا در بانک روسی گازپروم باز کرده واریز کنند.

 
این اقدام پس از تحریم‌های آمریکا صورت گرفت؛ تحریم‌های مالی که از 28 ژانویه با هدف بلوکه کردن دسترسی نیکلاس مادارو به درآمدهای نفتی کاراکاس صورت گرفت.
 
به گفته منبع آگاه، PDVSA همچنین به شرکای خارجی خود برای حفظ سهام  منطقه تولیدی کمربند اورینوکو فشار می‌آورد تا به صورت تصمیم بگیرند که آیا با این پروژه همکاری می کنند یا نه.
 
شرکای این قراردادهای مشترک، اکوینور (استات اویل) نروژ، شورون آمریکا و توتال فرانسه هستند.
 
فرناندو دی کونیتال، معاون مالی شرکت PDVSA در 8 فوریه طی نامه‌ای نوشت: «ما می خواهیم به صورت رسمی به شما در مورد دستورالعمل‌های بانکی جدید برای انجام پرداخت‌ها به دلار آمریکا یا یورو اطلاع دهیم.»
 
حتی پس از دور نخست تحریم‌های مالی در سال 2017، حساب‌های بانکی قراردادهای مشترک PDVSA در امریکا و اروپا برای دریافت عایدی حاصل از فروش نفت حفظ شد. آنها همچنین از بانک‌های مشابه در آمریکا و اروپا برای انتقال پول به حساب‌های بانکی PDVSA در چین استفاده کردند.
 
شرکت دولتی PDVSA چند هفته گذشته به مشتریان خود در مورد دستورالعمل‌های جدید بانکی اطلاع داده بود و انتقال حساب‌های قراردادهای مشترک را آغاز کرده تا به صورت جداگانه بتواند نفت خام را صادر کند. این تصمیم در بحبوحه تنش‌ها با برخی‌ از شرکا از زمان اعمال تحریم‌های آمریکا که کارکنانشان را از کاراکاس خارج کرده‌اند، صورت گرفته است.
 
این تحریم‌ها به شرکت‌های نفتی آمریکایی نظیر شورون، خدمات نفتی هالیبرتون، جنرال الکتریک بیکر هیوز و شِلُمبرجر که در ونزوئلا کار می‌کنند، مهلتی داد تا تمامی فعالیت‌ها در این کشور را متوقف کنند.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1457791
ارسال نظر
نظرات