شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 15:03 منتشر شده در مورخ: 1397/11/22 شناسه خبر: 1458187
دادستان کل کشور گفت: انقلاب اسلامی آمد تا موانع پیشرفت و ترقی و تکامل ملت را از سر راه بردارد و به ملت هویت بخشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در جزیره کیش با سلام بر قطب عالم امکان حضرت بقیه‌الله (عج)، بنیان‌گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مقام معظم رهبری، شهدای بزرگ و ارزشمندی که با ایثار خون خود درخت انقلاب را بارور و مستمر گردانیدند و ملت رشید و آگاه و حماسه‌آفرین اسلامی، اظهار کرد: مردم بزرگوار توانستند چهل سال تمام در برابر توطئه‌های گوناگون استکبار از درگیری‌ها و جنگ‌های داخلی تا کودتای نظامی، حمله و جنگ همه‌جانبه هشت‌ساله و همه توطئه‌هایی که دشمنان علیه ملت و انقلاب برنامه‌ریزی کرده بود مقاومت کنند و عامل اصلی و اساسی‌ترین مؤلفه‌های مؤثر در پیشرفت انقلاب و رشد و تکامل، همین مقاومت است.

 
وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی آمد تا موانع پیشرفت و ترقی و تکامل ملت را از سر راه بردارد و به ملت هویت بخشد، بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی را هویت بخشی به ملت عنوان کرد.
 
دادستان کل کشور ادامه داد: پیشرفت‌های عظیمی که حتی دشمنان را شگفت‌زده کرده ناشی از همین هویت بخشی به ملت بزرگ است و انقلاب به ملت آموخت که شما شخصیت دارید و دارای هویت ارزشمندی هستید.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری خاطرنشان کرد: کسانی که در سال ۵۷ و دهه‌های اول و دوم انقلاب بودند سینه خود را در برابر حفظ این هویت و حفظ ارزش‌ها سپر بلا قراردادند. بیش از ۲۵۰ هزار شهید و بیش از ۵۰۰ هزار جانباز و آزاده دلیل بر این مدعاست، البته تا آرمان‌های اصلی انقلاب فاصله‌داریم؛ اما جهات مثبت و خدمات ارزنده‌ای که انقلاب برای ما داشته، نباید نادیده گرفت.
 
دادستان کل کشور تصریح کرد: دشمن تلاش می‌کند و با اتاق‌های فکری که به راه انداخته سعی بر این دارد که در مردم ناامیدی ایجاد کند، کاستی‌ها را بزرگ جلوه دهد و به‌گونه‌ای چهره انقلاب را ترسیم کند که مردم از انقلاب فاصله بگیرند.
 
وی بابیان اینکه دشمنان می‌دانند بزرگ‌ترین عامل برای تحقق و استمرار انقلاب حضور مردم درصحنه است، افزود: اکنون در سراسر کشور جمعیت‌های میلیونی در حمایت از اساس انقلاب به صحنه آمده‌اند و به دشمن نشان می‌دهند که کور خوانده‌ای.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری بابیان اینکه هرگز این ملت به استکبار و عواملش اجازه نمی‌دهد بین ملت و انقلاب فاصله بیفتد، خاطرنشان کرد: در همین سنوات اخیر آمریکا و اروپا در دو حوزه برجام و اینستکس که اخیراً در اروپا تدوین کرده‌اند نشان داده‌اند، علیه ملت و علیه انقلاب چه مواضعی دارند.
 
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه امروز دشمن‌شناسی یکی از ضروریات زندگی ما است، بیان داشت: باید دشمن را بشناسیم، راه و روش او را بدانیم و آنچه برایمان نقشه می‌کشند مرتب رصد کنیم و جوانان ما خصوصاً آن‌هایی که امروز امیدی برای آینده هستند باید با دقت و مراقبت کامل نقشه‌های دشمن را رصد کنند.
 
وی خطاب به جوانان کشور خاطرنشان کرد: جوانان سال ۵۷ و دهه اول و دوم انقلاب دِین خود را بامعرفت به اسلام و قرآن و انقلاب ادا کردند، آن‌هایی که رفتند و در سنگر‌های نبرد علیه استکبار سینه خود را سپر قراردادند، انقلاب را بارور کردند و نسل به نسل به دست شما عزیزان سپردند.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری ادامه داد: پیام شهدا امروز به همه این است که ما دین خود را ادا کردیم و خون خود را برای اسلام و عزت و سربلندی ملت و کشور دادیم و این امانت را شما درست پاسداری کنید.
 
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه دشمن امروز در سه جبهه با ملت می‌جنگد، افزود: جبهه نخست جنگ فرهنگی است، آن‌ها با جنگ فرهنگی به دنبال محو هویت اسلامی و از بین ارزش‌های معنوی جامعه هستند.
 
وی بیان داشت: جبهه دوم جنگ اقتصادی است، دشمنان رسماً اعلام جنگ اقتصادی را علیه ملت به کار می‌برند و این نشان‌دهنده آن است که همان‌گونه که در جنگ همه مردم زن و مرد و پیر و جوان حتی نوجوانان ۱۲، ۱۳ ساله به میدان مبارزه رفتند، باید امروز با برنامه و شناخت همه جوانب به جنگ اقتصادی دشمن برویم که بخشی از این مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، متوجه مدیران کشور و بخشی متوجه عامه مردم است.
 
منتظری خاطرنشان کرد: سومین جنگی که امروز دشمن علیه ملت به‌کاربرده است جنگ نفوذ است، نفوذ را نباید کوچک شمرد. دشمن تلاش می‌کند از طریق عوامل نفوذش، راه آنچه را که می‌خواهد هموار کند و این مسئولین و مدیران و تک‌تک افراد جامعه هستند که باید در جهت مقابله با این جنگی که بسیار می‌تواند مؤثر باشد مراقبت‌های لازم را داشته باشند.
 
وی در ادامه به بیان چند نکته پرداخت و افزود: پیروزی ما در طول این سنوات هم در اساس انقلاب، هم در جنگ و هم در خنثی کردن توطئه‌های دشمن، مرهون تبعیت از امام راحل (ره) در طول ده سال حیات پربرکتش بود و امروز این امر تحققش در تبعیت و پیروی از رهبر معظم انقلاب است.
 
دادستان کل کشور در بیان دومین توصیه، پافشاری و استقامت بر اصول و ارزش‌های الهی و دینی و معنوی انقلاب عنوان کرد و گفت: انقلاب ما با محتوای اسلامیت و معنویت به پیروزی رسید که جوانان ما امروز توجه به این معنادارند و در ماه آینده شاهد خواهیم بود که وقتی ایام اعتکاف فرامی‌رسد چگونه جوانان در محافل و مساجد رو به خدا می‌آورند این معنویت را همچنان باید حفظ کنیم.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری بیان داشت: حفظ و تقویت ارتباط باخدا و اخلاص و توجه به ذات مقدس احدیت در عمل توصیه دیگری است که بیان می‌کنم و آن چیزی که می‌تواند ما را از منجلاب‌های زندگی نجات دهد تقوای الهی است.
 
وی با تأکید بر حفظ وحدت و انسجام ملی و استکبارستیزی، تصریح کرد: دشمن تلاش می‌کند در بین ملت ایران با عوامل و با دسیسه‌های مختلف اختلاف و چنددستگی ایجاد کند.
 
دادستان کل کشور یادآور شد: راه پرفرازونشیب طی کردن انقلاب نباید ما را خسته کند، دشمن می‌خواهد شمارا خسته ببیند، ولی شما در عمل باید نشان دهید که خستگی‌ناپذیر هستید، لذا جذب شیرینی‌ها و اشرافی گری‌ها نشوید، آن چیزی که یکی از عوامل انحطاط جوامع هست جذبِ در دنیا شدن است.
 
وی ادامه داد: امروز کشورمان نیازمند تلاش همه اقشار در همه عرصه‌هاست. ما تلاش جهاد گونه مردان علم و دانش، اساتید بزرگ دانشگاه و دانشمندان بزرگوار را می‌بینیم و تلاش جهاد گونه امروز از ضروریات زندگی است.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین منتظری با اشاره به حفظ هویت اسلامی و انقلابی و پشت پا زدن به فرهنگ منحط غربی به‌عنوان نکته پایانی گفت: غرب در تلاش است با وسایل مدرن و پیشرفته‌ای که در اختیار دارد ازجمله فضای مجازی فرهنگ منحط خود را بر جوامع خصوصاً بر کشور ما استیلا بخشد که این من و شما هستیم که باید مراقبت کنیم.
 
وی تأکید کرد: فضای مجازی که در اختیار مردم است لازم است مدیریت شود، کسی قائل به بستن فضای مجازی نیست بعضی از حرف‌های غلط‌انداز را نپذیریم بلکه تأکید ما این است که فضای مجازی باید مدیریت شود و هر کشوری بر اساس سیاست‌های خودش فضای مجازی را مدیریت می‌کند.
منبع: مهر
 
http://dana.ir/1458187
ارسال نظر
نظرات