شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:34 منتشر شده در مورخ: 1397/11/23 شناسه خبر: 1458412
عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی:
دولت رسیدگی نکند، زندگی عشایری در کشور نابود می‌شود
عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: در صورتی که دولت به وضعیت عشایر رسیدگی نکند پیش بینی می‌شود که زندگی عشایری در کشور از بین خواهد رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالله حاتمیان در گفتگو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: خشکسالی‌های پی در پی و شوک های اقتصادی، در حال نابودی زندگی کشاورزان، دامداران و عشایر در زیستگاه‌های اصلی است.


نماینده مردم درگز در دهمین دوره دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عشایر در حاشیه شهرها نمی توانند در چادر های خود زندگی کنند؛ همچنین فرصت دامپروری نیز از آنها گرفته می شود.

وی تاکید کرد: در صورتی که دولت به این مساله ورود پیدا نکند، پیش بینی می‌شود که زندگی عشایری در کشور منقرض شده و متاسفانه این جمعیت تبدیل به کلونی‌هایی با آسیب‌های فراوان اجتماعی در حاشیه کلان‌شهرها مانند مشهد شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس عنوان کرد: ایجاد مجتمع‌های پرورش گاو شیری، نگهداری گوسفند و دیگر احشام برای دامداران و عشایر و مجتمع‌های گلخانه ای برای کشاورزان می‌تواند حاشیه شهرها را به کانون های تولید، اشتغالزایی و در آمدزایی تبدیل، آسیب های اجتماعی را کاهش و ساماندهی را این مناطق را سرعت بخشد.

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فراگیرشدن خشکسالی و نابودی مراتع در دشت های مشهد، از پناه گرفتن برخی عشایر در روستاهای حاشیه حریم شهر مشهد خبر داد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1458412
ارسال نظر
نظرات