شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:23 منتشر شده در مورخ: 1397/11/25 شناسه خبر: 1459034
رئیس شورای شهر مشهد:
مهاجرت به روستاهای حاشیه‌ای مشهد افزایش یافته است
رئیس شورای شهر مشهد گفت: مهاجرت به روستاهای حاشیه‌ای مشهد افزایش یافته است و شورا به‌صورت جدی عزم خود را برای رفع مشکلات ناشی از حاشیه شهر مشهد جزم کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در گفت و گو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: سکونتگاه های غیر رسمی نشان دهنده عقب ماندگی ما در رسیدگی به نیاز مردم است که اگر ما به عنوان مسئولین نیاز ها را پیش بینی می کردیم این معضل ایجاد نمی‌شد.


حیدری افزود: وظیفه حاکمیت رسیدگی به نیاز مردم است اگر ما به نیاز مردم در همه ابعاد ازجمله اسکان و اشتغال پاسخ ندهیم مردم راهی برای رسیدن به خواسته‌ها پیدا می کنند و مطمئنا منتظر ما نخواهند ماند.

وی با اشاره به اینکه موضوع حاشیه شهر مشهد می‌تواند هم تهدید باشد و هم فرصت گفت: موضوع حریم هم می تواند به عنوان یک فرصت قلمداد شود و هم می تواند یک تهدید باشد .

مدیرکل اسبق سیاسی استانداری خراسان رضوی گفت: اگر ما گذشتگان را نقد می‌کنیم که چرا آینده نگری نکردند ، آیندگان نیز می توانند ما را نقد کنند که به این موضوع اهمیت نداده ایم .

وی با اشاره به افزایش رشد مهاجرت به روستاهای حاشیه‌ای مشهد افزود : آنچه در گذشته در سکونتگاه های غیر رسمی اتفاق می افتاد به این صورت بوده است که مهاجرت از روستاها به حاشیه شهر و سپس به مرکز شهر صورت می گرفت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورا ادامه داد: در حال حاضر بخش بزرگی از جمعیت به روستاهای هم جوار مشهد می‌آیند و سپس وارد حاشیه شهر می شود .

وی عنوان کرد : شورا به‌صورت جدی عزم خود را برای رفع مشکلات ناشی از حاشیه شهر مشهد جزم کرده است و از ارائه هیچ امکاناتی در این راستا دریغ نخواهد کرد .

حیدری در پایان خاطر نشان کرد : اکنون برخی مهاجرت ها به صورت هدفمند در حال رخ دادن است که این نوع مهاجرت ها چالش های سیاسی و امنیتی برای شهر ایجاد می کند و این ها نگران کننده است ؛ مدیریت این مهاجرت ها بسیار حائز اهمیت است چراکه مسائل جدی برای شهر ایجاد خواهد کرد .

انتهای پیام/

http://dana.ir/1459034
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی