شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 13:22 منتشر شده در مورخ: 1397/11/25 شناسه خبر: 1459065
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد
راه‌اندازی 441 کانون سلامت محله در مازندران /امکان ساخت بیمارستان توسط سامسونگ وجود ندارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از راه‌اندازی 441 کانون سلامت محله در استان خبر داد و گفت: مازندران در این بخش رتبه نخست کشوری را داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از بلاغ، سیدعباس موسوی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران از توسعه خدمات سلامت در استان بعد از انقلاب اسلامی خبر داد و اظهار کرد: در بسیاری از شاخص‌ها حوزه سلامت پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای داشتیم.


وی با اعلام اینکه شاخص‌های بهداشتی استان نسبت به کشور بسیار مناسب‌تر است، گفت: در شاخصه‌های مرگ کودکان، مرگ مادران باردار، مرگ و میر کودکان زیر یک سال، وضعیت پروژه‌های عمرانی، تعداد تخت‌های مراکز درمانی، تعداد تخت‌های دیالیزی، تربیت تعداد پزشک، تعداد جذب دانشجو، تعداد مراکز دانشگاهی، تربیت متخصص و فوق تخصص بعد از انقلاب اقدامات خوبی انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در خصوص روند اجرای طرح پزشک خانواده در مازندران گفت: با اجرای این طرح هیچ گونه ممنوعیتی برای هیچ مازندرانی در نوع دریافت خدمات درمانی اتفاق نیفتاده و ماهیانه 200 هزار مازندرانی در این طرح ویزیت می شوند.

این مسئول از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای گسترش اجرای طرح پرونده سلامت الکترونیک در تمامی استان به شرط فراهم شدن زیر ساخت‌های توسعه‌ای این طرح خبر داد.

موسوی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مازندران درباره آخرین وضعیت ساخت بیمارستانی با مشارکت شرکت سامسونگ، گفت: در حال حاضر با شرایط فعلی امکان فعالیت و ساخت این مرکز وجود ندارد ولی برای تامین نیازمندی‌های بیمارستانی روی مدل‌های دیگر کار می‌کنیم.

وی با اعلام اینکه طرح احداث بیمارستان در قائمشهر، بهشهر و ماهفروجک در دست اقدام است یادآور شد: تکمیل بیمارستان رازی قائمشهر در اولویت قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از راه اندازی 441 کانون سلامت محله در استان خبر داد و ادامه داد: مازندران رتبه نخست کشوری را در این بخش داریم.

این مسئول از فعالیت 196 سمن حوزه سلامت در استان خبر داد و گفت: در سال های گذشته تعداد تخت دیالیز افزایش پیدا کرده است ولی جوابگوی بیماران دیالیزی نیست و باید تخت دیالیزی در این حوزه توسعه پیدا کند.

موسوی با اشاره به اینکه در حال حاضر 3 هزار پزشک عمومی و متخصص در استان فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: در حال حاضر در استان 20 دستگاه سی تی اسکن، 10 ام آر ای، 6 آنژیوگرافی، پنج سنگ شکن برون اندامی و هفت دستگاه گاما کمرا وجود دارد که به بیماران خدمات می‌دهد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1459065
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی