شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:45 منتشر شده در مورخ: 1397/11/25 شناسه خبر: 1459150
گزارشی از بازار ملتهب مرغ؛
قیمت‌هایی که بر مدار تنظیم قرار نمی‌گیرد/ پرواز قیمت مرغ در بازار قزوین
در عین ناباوری قیمت مرغ سر به فلک کشیده و از مرز ۱۴هزرا تومان هم عبور کرده است و تا ۱۴هزارو ۵۰۰ و ۱۵هزار تومان هم در بازار قزوین عرضه می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شاخص، این روزها گرانی گوشت و مرغ به سوژه‌ای تکراری تبدیل شده است که مردم هر روز با آن مواجه هستند.

زمانی که قیمت گوشت روند افزایشی به خود گرفت؛ همین موضوع سبب شد تا تقاضای مردم روانه خرید مرغ شود.

وقتی در روزهای اخیر قیمت ۱۲هزار و ۵۰۰ تومانی مرغ را تجربه کردیم بنا به تصمیم مسئولان ستاد تنظیم بازار وارد عمل شد تا با عرضه مرغ دولتی، قیمت‌ها را کاهش دهد.

این در حالی است که در عین ناباوری قیمت مرغ سر به فلک کشیده و از مرز ۱۴هزرا تومان هم عبور کرده است و تا ۱۴هزارو ۵۰۰ و ۱۵هزار تومان هم در بازار قزوین عرضه می‌شود.

خبرنگار شاخص، برای بررسی علت این گرانی‌ها به گفت‌وگو با اکبر آقاجانی رئیس اتحادیه مرغ و ماهی فروشان استان قزوین پرداخت.

وی در خصوص افزایش مجدد قیمت مرغ اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های دامی، جوجه یک روزه و هزینه‌ حمل‌و نقل، قیمت مرغ روند افزایشی به خود گرفت.

رییس اتحادیه مرغ و ماهی فروشان قزوین افزود: در همین راستا دولت تصمیم به عرضه مرغ وارداتی گرم با نرخ ۱۰ هزار و ۵۰۰ گرفت.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی با اوج گرفتن قیمت گوشت قرمز تقاضای بیشتر مردم به سمت خرید گوشت مرغ روانه شد.

عرضه مرغ دولتی وضعیت بازار را وخیم‌تر کرد

آقاجانی ادامه داد: در زمان قبل از عرضه مرغ تنظیم بازار قیمت مرغ پرکنده در بازار مرغ فروشان ۲ هزار تومان بیشتر بود اما با افزایش قیمت گوشت قرمز تقاضا برای گوشت مرغ افزایش یافت و خیلی از افراد بیشتر از مقدار لازم خود خرید و به نوعی انبار کردند.

رییس اتحادیه مرغ و ماهی قزوین تصریح کرد: در واقع عرضه مرغ دولتی وضعیت بازار را بدتر کرد و با تقاضای بیش از حد مردم ذخیره مرغ کاهش یافت.

وی ابراز کرد: در ماه‌های گذشته میزان عرضه مرغ به اندازه تقاضا بود اما این روزها به علت تقاضای بیش از حد مردم، عرضه کاهش یافته و درنتیجه مرغ گران‌تر شده است.

این مسئول بیان کرد: افزایش قیمت گوشت و پیش رو داشتن تعطیلات نوروز موجب شد مردم بیش از نیاز خود مرغ خریداری کنند.

آقاجانی عنوان کرد: البته افزایش چند برابری قیمت نهاده‌ها و خوراک‌های دامی نیز در گرانی قیمت مرغ بی تاثیر نبوده به طوری که قیمت جوجه یک روزه حدود ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

رییس اتحادیه مرغ و ماهی قزوین ادامه داد: امروز در بازار، مرغ زنده به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ و مرغ پرکنده ۱۴ هزار و ۴۵۰ تومان عرضه می‌شود.

روزانه ۵۰ تن گوشت مرغ در استان قزوین توزیع می‌شود

فاطمه خمسه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده از هفته آینده روزانه بین ۴۰تا۵۰ تن گوشت مرغ در استان توزیع می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: این میزان گوشت مرغ با هدف تامین مایحتاج مردم وبراساس دستورالعمل ستاد تنظیم بازارو با قیمت مصوب توزیع خواهد شد.

وی تاکید کرد: همه تعاونی‌ها و اتحادیه‌هایی که ارز با نرخ دولتی برای تامین نهاده‌ها می‌گیرند بایدمرغ با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ابراز امیدواری کرد با عرضه گسترده گوشت مرغ مردم به سهولت بتوانند نیاز خود را تامین کنند.

امیدواریم با تصمیمات و نظارت‌های درست شاهد قرار گرفتن قیمت مرغ و گوشت بر مدار تنظیم بازار باشیم.

این روزها که نرخ هر کدام از کالاهای اساسی ساز خود را می‌نوازند مسئولان باید توجه ویژه به تغییر و بهتر است گفت کوچک شدن سفره‌های مردم داشته باشند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1459150
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی