شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:28 منتشر شده در مورخ: 1397/11/25 شناسه خبر: 1459159
سابقه رسمی شرکت ماریاتل به سال ۱۳۹۶ باز می گردد که شاید خیلی کوتاه اما فعالیت زیادی داشته است وبا خیلی ازشرکت های با سابقه در این عرصه رقابت داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شرکت ماریاتل در در راستای  حمایت از واردکنندگان رسمی تلفن همراه و با هدف جلوگیری از قاچاق و رانت این محصول همایشی برگزار کرد که از جمله مسئولین  و مهمانان این همایش  جناب آقای صنایع بازرس نهاد ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه و جناب آقای دکتر مرویان فعال تشخیص مصلحت نظام، جناب آقای محمد قبله از وزارت صمت و مدیر کل امورخدمات بازرگانی ها حضور داشتند.

سابقه رسمی شرکت ماریاتل  به سال ۱۳۹۶ باز می گردد که شاید خیلی کوتاه اما فعالیت زیادی داشته است وبا خیلی ازشرکت های با سابقه در این عرصه رقابت داشته است. علاوه بر واردات گوشی، خدمات پس از فروش دو برند معروف نوکیا و اپل را ارائه می دهد که اولین شرکت  فعال ایران به نمایندگی از دبی در این حوزه می باشد.

احسان رحیم پور کارشناس و عضو کمیسیون و رسیدگی به شکایات مردمی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر این که میزان مراجعه مردم برای داشتن گوشی تلفن همراهی که غیر قانونی به کشور وارد شده است به چه تعداد است وچه تاثیری بر روی کار شما خواهد گذاشت؟ و چه اقدامی باید انجام دهند ؟ پاسخ داد:

خوشبختانه در این زمان گوشی غیر قانونی به کشور وارد نمی شود و تحت هر شرایطی باید رجیستر شود وداخل شبکه به ثبت برسد .

وی درپاسخ به این سوال که برای رجیسترشدن تلفن همراهی که به صورت غیر قانونی وارد شده است چه اقدامی باید انجام داد افزود: سایت همتا برای تمام عموم باز می باشد و هر شخص می تواند با ارائه کد ملی یک گوشی را معرفی کرده ودر سایت همتا ثبت کند.

فقط بر روی بعضی از گوشی های چینی کد رجیستر هر ماه یک بار غیر فعال شده و دوباره با تعویض کد فعال می شود.

که حجم معاملات این گوشی ها به دهم درصد هم نمی رسد.

 

برای اینکه مردم کمتر دچار مشکل شوند پیشنهاد شما به فروشندگان چیست؟

ما باید به مردم پیشنهاد بدهیم که قوانین را رعایت کنند. و از تمام قوانین این طرح اطلاعات کافی را کسب کنند و بعدا برای خرید تفن همراه اقدام نمایند. اطلاع نداشتن از قانون مبرا نمی کند از مجازات.

شکایت های بعدی از طرح رجیسترمی باشد که با کد دستوری ستاره هفتاد وهفت هفتاد وهفت مربع قابل استعلام می باشد.

 بحث دیگر که در مورد شکایات واقع می باشد مربوط به رفرش بودن دستگاه است که باید گوشی خود را از مکانی قابل اعتماد تهیه کنند و اگر دراین مورد اطلاعی ندارند از یک فرد آگاه مشاوره بگیرند .که اگر بعد از خرید گوشی  و استفاده ادعای رفرش بودن گوشی را  دارند قابل کارشناسی نخواهد بود.

جناب آقای نثاری کارشناس اتحادیه صوت وتصویر تلفن همراه، در پاسخ به این سوال که مشکلات مردم و فروشندگان در زمینه واردت غیرمجاز تلفن همراه به چه صورتی است وبا چه مواردی بیشتر روبرو هستند؟بیان کرد:

بیشتر تخلفات به خاطر همین مسئله واردات می باشد که دوستان با یکدیگر همسو و همراه نبودند که مسئله واردات با ارز دولتی تخلفاتی را به وجود آورده در راستای مشتری مداری اتحادیه رابا چالش هایی روبرو کرده است .

که بعضی واردکنندگان با دریافت ارز۴۲۰۰تومانی که با قیمت های بالایی در داخل کشور به فروش رساندند و باعث ایجاد بعضی مشکلات شد.

به نظر شما طرح رجیستری  به اندازه کافی مفید بوده است؟

این طرح بسیارمفید بود اما در بحث انتقال مالکیت  تلفن همراه مشکلات زیادی وجود دارد .

ارتباط شما با سامانه همتا چگونه است؟

این ارتباطات درجایگاه ریاست اتحادیه و اصناف می باشد که صد در صد باهم تعامل دارند ولی در نهایت چون این طرح  یکباره به جریان افتاد که به امید خدا با همدلی دوستان و واردکنندگان باید سازماندهی شود.

آقای سعید اسمعیل یکی از وارد کنندگان تلفن همراه به کشور:

این روزها متأسفانه به تنهایی مشغول به فعالیت می باشیم و امیدواریم که این فعالیت ها یک مقدار با همدلی بیشتری صورت گیرد مخصوصا از سمت مسئولین محترم

درهفته هایی که گذشت بحث مناظره تلویزیونی که صورت گرفت و خیلی از قسمت ها متأسفانه پخش نشد.                             

صحبت هایی با نایب رئیس کیسیون صنعت مجلس  خانم زرآبادی و همچنین با آقای شایسته ، دهقانی نیا ، مسئولین محترم در وزارت صمت و با سازمان بازرسی کل کشور جلساتی برگزار کردیم قرار براین شد که اعتماد و نا امنی که در بازار تلفن همراه به وجود امده است را برطرف کنیم.

و یک خبر خیلی مهم که از نظر بنده مرحله نهایی طرح رجیستری می باشد وآن اتصال سامانه گمرک به ناجا بوده است که با شروع این کار عملا سهم کالای قاچاق  در کشور از بین خواهد رفت .

وبا پدیده ای به نام قاچاق تلفن همراه مواجه نخواهیم بود این طرح با کمک مسئولین در اویل اسفند ماه اجرایی خواهد شد.

 

با اجرای این روش قیمت تلفن همراه کاهش پیدا خواهد کرد؟

در ابتدا با اجرای این طرح  یک مقدار با نا هماهنگی و کمبود کالا مواجه خواهیم شد. با توجه به صحبت هایی که با دولت انجام شد یکسری تمهیداتی را تدارک دیده است که حدود ۶۰۰ هزار گوشی تلفن همراه را در شروع این طرح  عرضه شود.

به نظر من با برقراری ارتباط بین وارد کننده و صادر کننده می توانیم تمام کمبود کالای مورد نیاز کشور را برطرف کنیم.

 

به عنوان مدیر عامل شرکت ماریاتل هدف شما از این نشست در اتاق بازرگانی چه بوده است و به چه سمتی پیش خواهید رفت؟

متسفانه با توجه به مشکلاتی که اوایل امسال به وجود امد دیدگاه کسبه و توزیع کنندگان نسبت به صنف دیدگاه نا امیدانه شده است .

ما با برگزاری این همایش با امید اینکه تلنگری بزنبم و شرکت های بعدی  جلو بیاییند و نشست ها برگزار شود که متاسفانه با عقب نشینی مسئولین مواجه می شویم .

 

قبلا هم همایش برگزار کرده اید؟

هماشهایی در قالب شهرستان به صورت محدود برگزار کرده ایم اما این همایش به صورت رسمی و عملی برگزار شد و امید واریم همایش های بهتری برگزار کنیم تا بتوانیم زمینه اطمینان برخی مسئولان که توجیهات دیگری داشتند را مشخص کند.

 

 

 

 

http://dana.ir/1459159
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی