شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:50 منتشر شده در مورخ: 1397/11/27 شناسه خبر: 1459463
رییس سازمان دارالقرآن:
مهدی قره‌شیخلو رییس سازمان دارالقرآن گفت: کل بودجه قرآنی کشور حدود ۳۰۰ میلیون تومان است که بازهم بصورت کامل تخصیص داده نمی‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ همایش فصل رویش بامحوریت تجلیل از 5 تن از چهره‌های قرآنی کشور روز گذشته در فرهنگسرای قرآن برگزار شد.

 
مهدی قره‌شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم در این مراسم طی سخنانی گقت: منطق همه قرآنیان و کسانی که سالها در راه توسعه قرآن فعالیت می‌کنند، منطق، "لا نُریدُ مِنْکُمْ جَزاءً وَ لا شُکُوراً" است. یعنی قرآنیان نه پاداشی می‌خواهند و نه تشکری امّا وظیفه جامعه اسلامی است که از عزیزان قرآنی قدردانی کند، به جهت اینکه موضوع قرآن، اهمیت دارد و اگر ما به یک استاد قرآن، حافظ و قاری قرآن اهمیت می‌دهیم و مورد تکریم قرار می‌دهیم به جهت انتساب آن فرد به قرآن کریم است.
 
وی به دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در چهل سال پس از انقلاب، دستاوردهای خوبی به‌ویژه در حوزه‌های تخصصی قرآن داشتیم. پرورش این تعداد قاری و حافظ که پیش از انقلاب وجود نداشتند، از برکات انقلاب است. در طول 40 سال پس از انقلاب در حوزه‌های تخصصی حفظ، بیش از  70 هزار حافظ تربیت شده‌اند که 82 درصد آنان را بانوان تشکیل می‌دهند.
 
قره‌شیخلو گفت: یکی از بخش‌هایی که کمتر به آن توجه شده است، فرهنگ‌سازی قرآن در بدنه عمومی جامعه است. ما هر چقدر توانستیم قله های تخصصی قرآن را فتح کنیم اما در فرهنگ عمومی جامعه، قرآن هنوز نقش خود را پیدا نکرده است که به نظر می رسد در دهه پنجم باید در این حوزه فعالیت های بیشتری داشته باشیم.
 
رییس سازمان دارالقرآن با بیان اینکه باید مفاهیم قرآن در جامعه ساری و جاری شود، گفت: برخی اوقات، قرآن به شعار و تشریفات تبدیل می‌شود.حرف قرآن را خوب می‌زنیم امّا در تقسیم وظایف، اعتبارات و غیره، قرآن در انتهای صف قرار می‌گیرد و این ظلم بزرگی در حق قرآن است. ما در این چهل سال تلاش‌های زیادی انجام دادیم امّا با تاکید رهبر انقلاب باید هم در حوزه ساختارهای قرآنی و هم در حوزه نیروی انسانی و حتی اعتبارات  بازبینی جدی صورت گیرد.
 
قره‌شیخلو ادامه داد: اینکه ما هر سال گرفتار بودجه‌ قرآنی و نواسانات بودجه‌ای برای فعالیت‌های قرآنی هستیم، خیلی زیبنده نظام اسلامی نیست. اینکه همه بودجه قرآنی کشور به اندازه یکی از قراردادهای وزارت نفت نیست، جای تاسف است. کل بودجه قرآنی کشور حدود 300 میلیون تومان است که آنهم معلوم نیست چقدر آن پرداخت می‌شود و همواره بر سر تقسیم آن نیز دعوا می‌شود. با این سرمایه گذاری اندک بالطبع خروجی هایمان نیز کمتر می‌شود. اگر ریشه پیروزی انقلاب، قرآن و اهل بیت(ع) بوده، قطعاً بقای انقلاب هم با قرآن و اهل بیت(ع) خواهد بود و مسئولان باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.
منبع: تسنیم
انتهای پیام/
http://dana.ir/1459463
ارسال نظر
نظرات