شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 14:50 منتشر شده در مورخ: 1397/11/27 شناسه خبر: 1459557
تبیین بیانیه مهم رهبر انقلاب در گفتگو با نماینده ادوار مجلس:
معنای استقلال وآزادی را با نگاه به وضعیت کشورهای همسایه بیشتر درک خواهیم کرد/پیام رهبری گام بلند دیگری از استقلال، عزت و توسعه جمهوری اسلامی است
موحد گفت: دشمن اگرچه هر روز یک توطئه را برای مبارزه با این استقلال طلبی طراحی می کند اما همه آنها با بصیرت انقلابی و دشمن شناسی ملت ایران ناکام مانده و این ملت استقلالی را که با خون شهدا و جانبازان و ایثارگری ملت تثبیت شده است با تمام قدرت و توان از آن محافظت خواهند کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگو با کهگیلویه درباره بیانیه مهم مقام معظم رهبری که هفته گذشته صادر شد بیان کرد: پیام مقام معظم رهبری دارای ابعاد مختلف و متفاوتی است که ما می توانیم به نکات مهمی در این فرمایشات و بیانات بی بدیل تاریخی، دست پیدا کنیم.

 

حجت الاسلام سید محمد موحد در ادامه گفت: جا دارد به خبرگان رهبری که بوسیله مردم و ملت انتخاب شدند تا شخص شایسته و لایقی را برای رهبری این ملت انتخاب کنند تبریک گفته و بگوییم که الحق انتخاب آگاهانه و شایسته ی مجلس خبرگان رهبری در تعیین شخصیتی همچون مقام معظم رهبری توانست هم مرهمی بر قلب های سوخته ی عاشقان روح الله باشد و هم کشتی انقلاب را با تدابیر حکیمانه خود به ساحل رستگاری و موفقیت رهنمون کند ؛ شما انتخابی را برای مردم انجام داده اید که بهترین انتخاب است و راه نجات و عزت ما در گرو عمل به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب است.

 

وی افزود:ملت ما اینک پس از گذشت چهل سال از انقلاب پر برکت اسلامی، انتخاب احسن خبرگانش را قدر دانسته و می دانند عبور از پیچ های خطرناک و تلاطم های گوناگون تنها در پرتو رهبری عالمانه حضرت آیت الله خامنه ای ممکن شد.

 

نماینده اسبق مردم کهگیلویه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب یادآور شد: رهبری معظم انقلاب در بیانات اخیر خود نکاتی را فرمودند که قسمتی از واقعیت‌های موجود نظام اسلامی بود.

 

موحد ادامه داد: آنچه را که ایشان بیان فرمودند یک کارنامه روشن و آشکار از ۴۰ سال مبارزه ملت با همه خباثت ها،قدرت ها و مبارزه با زر و زور و تزویر و جنایت ها بوده است و مخصوصاً مخاطب ایشان نسل جوان ما بوده است؛ نسلی که در معرض همه مسائلی است که دشمن به دنبال این بوده و هست که بین این نسل و انقلاب فاصله ایجاد کند .

وی صدور این پیام را نقشه راهی از سوی رهبر انقلاب برای ورود به دهه ی پنجم انقلاب توصیف کرد و گفت:چقدر شیرین، به جا و جالب است که این عزیز ما نکات ،مسائل و فرمایشاتی را در این بیانیه بی نظیرشان مطرح کرده اند، اینکه به کدامین نسل خطاب فرمودند خود نیز حکایت از عمق شناخت و توجه رهبر انقلاب به همه ابعاد انقلاب و دشمنی ها و خواست های موجود است، نوع ورود رهبری به این بیانیه،طی کردن این مسیر و انتهای آن راهبردهای  ارزشمندی را برای آینده انقلاب اسلامی مطرح کرده است.

 

حجت الاسلام سید محمد موحد گفت: استقلال چیست؟ امروز بعد از ۴۰ سال با همه دشمنی ها، عنادها و هزینه‌هایی که دنیا و استکبار علیه نظام انجام داده تا جایی که این نظام بلنگد ،بلرزد ، احساس ضعف کند و از آن استقلالی که امام ( ره ) به وسیله این ملت تثبیت کرد، گامی عقب بکشد، یک حرکتی که بتواند در یک جا دشمن را امیدوار کند به وجود نیامد و همه این دسیسه ها و توطئه ها ناکام مانده که این موفقیت ها  به  لطف خدا و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حمایت های ملت عزیز ایران اسلامی بدست آمده است.

 

وی افرود:شما کدام ملتی را سراغ دارید که در یک چنین مسیر پر مخاطره و پر فراز و نشیبی که با همه دشمنی های استکبار جهانی در ابعاد مختلف و در لباس های مختلف ایستادگی کند و بدون هیچ وابستگی به شرق و غرب و با کمترین امکانات در هر جایی که لازم شد با همه مشکلاتی که این نظام با آن دست و پنجه نرم می کرد،مقتدرانه ایستادگی کند؟!

 

موحد ادامه داد: دشمنی که انتظار داشت مردم، دولت ها و حاکمیت را در بعضی از میزهای مذاکره به تسلیم وا دارد؛ نه تنها به این خواسته  نرسید بلکه متوجه شد که این ملت و این امت با تمام قدرت از استقلال و عزتشان  که از روز اول به عنوان شعار انقلاب شان انتخاب کرده اند دفاع می کنند و امکان ندارد در مقابل مسائل و مشکلاتی که دشمن وارد می کند کوتاه بیایند.

 

وی اظهار کرد: دشمن اگرچه هر روز یک توطئه را برای مبارزه با این استقلال طلبی طراحی می کند اما همه آنها با بصیرت انقلابی و دشمن شناسی ملت ایران ناکام مانده و این ملت استقلالی را  که با خون شهدا و جانبازان و ایثارگری  ملت تثبیت شده است با تمام قدرت و توان از آن محافظت خواهند کرد.

 

نماینده اسبق کهگیلویه افزود:امروز اگر می بینیم که رهبری عزیز ،استقلال را به عنوان یکی از شاخص های اصلی نظام مطرح می کنند به این دلیل است که بسترساز عزت و اتحاد ایران اسلامی بوده و هست.

 

سید محمد موحدهمچنین به امنیت و آزادی موجود در کشور اشاره کرد و گفت:در کشورهای نزدیک ما و کشورهای دورتر و آنهایی که داعیه دار حقوق بشر هستند و فریاد آزادیشان گوش بشر را کر کرده است؛ در کدام یک از این کشورها چنین آزادی و امنیتی وجود دارد، این آزادی و امنیت که در ایران وجود دارد قابل مقایسه با بسیاری از کشورهای دنیا نیست.این آزادی نعمتی است که ملت علیرغم دشمنی ها، تنگناها و مشکلات مختلف و متعدد که با آن مواجه هستند قدر آن را می دانند.

 

وی افزود: دشمن با تمام قدرت و توان به بیست و دوم بهمن امید بسته بود که شاید کم رنگ برگزار شود که نه تنها کم رنگ نبود بلکه حضور حماسی و  آگاهانه دشمن را سیه روی کرده و سیلی محکمی بر صورت  بدخواهان و دشمنان انقلاب زد. حضور مردم محاسبات دشمنان را به هم زد و سم پاشی دشمن برای کاشتن بذر ناامیدی در ملت تاثیری نداشته  و در اراده آنها خللی ایجاد نکرده است و ملت ثابت قدم تر از  گذشته در مسیر ارمان های انقلاب گام بر میدارند.

 

این نماینده ادوار مجلس ادامه داد: این مردم آزادی را با تمام مشکلاتی که دشمن برای نظام به وجود آورده است لمس کرده و می کند و می بیند که با همه این موانع مدرن ترین کشور دنیا و آنهایی که داعیه‌دار آزادی هستند آزادی در آنها وجود ندارد و آزادی آنها قابل مقایسه با آزادی، آرامش و آسایش ملت ایران نبوده و نیست. 

 

سید محمدموحد در پایان بیانیه گام دوم را نوید بخش آینده ای روشن می داند که در حال برنامه ریزی برای گام های بلند دیگری از استقلال، عزت و توسعه برای ایران اسلامی است.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1459557
ارسال نظر
نظرات