شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 21:39 منتشر شده در مورخ: 1397/11/27 شناسه خبر: 1459738
معاون اجتماعی پلیس راهور اعلام کرد:
آمار تاسف برانگیز از قربانیان تصادف رانندگی در سال گذشته
معاون اجتماعی پلیس راهور گفت: حوادث و تصادفات رانندگی در سال گذشته جان 16 هزار و 201 نفر از هموطنان ما را گرفت و 335 هزار نفر مجروح برجای گذاشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ جهانی معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در مراسم اختتامیه جشنواره ایده‌ها گفت: حوادث و تصادفات رانندگی در سال گذشته جان 16 هزار و 201 نفر از هموطنان ما را گرفت و 335 هزار نفر مجروح  برجای گذاشت.

وی افزود: در این میان 7 درصد تولید ناخالص ملی کشور را بلعید. مثلاً یک پسربچه 2 ساله را روی باک موتور رانندگی کرده و از پشت سر به یک وانت می زند، آن پسربچه درجا فوت می کند، بعد پدر با دیدن فوت بچه سنگ کوب می کند و فوت می کند.

جهانی گفت: جوانان عزیز، ما 10 میلیون نفر همیار پلیس داریم ، 3-4 روز دیگر یک برنامه همیاری داریم که در رسانه ها نیز اعلام می شود و باید دید که از این 10 میلیون ظرفیت دانش آموزی چطور می شود از تخلفات پیشگیری کرد؟ همین بچه ها 18 درصد در کاهش تخلفات موثر هستند.

وی افزود: خودم اعتقاد راسخ در موضوع پیشگیری ها دارم و رساله دکتریم هم در رابطه با ساز و کار پیشگیری از تصادفات عابرین پیاده هست و تلاشم این است که در کاهش تلفات تصادفات رانندگی نقشی داشته باشم.

معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: در همین سیزدهمین کنفرانس بین المللی پیشگیری از مصدومیت های ناشی از حوادث رانندگی که در تایلند برگزار شد تولیدات کشور ما از بین 130 کشور جهان رتبه دوم را بدست آورد که در همین کشور خودمان باید پول دهیم تا این تبلیغات و آگاهی ها پخش شود.

به گزارش فارس، جهانی در پایان بیان داشت: در سال 84، 7 میلیون وسیله نقلیه داشتیم که الان تعداد این وسیله های نقلیه 32 میلیون شده و تعداد کشته های تصادفات قبلاً در سال 84، 28 هزار نفر بوده که الان شده 16 هزار و 201 نفر.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1459738
ارسال نظر
نظرات