شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 08:27 منتشر شده در مورخ: 1397/11/28 شناسه خبر: 1459765
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد؛
دلیل فعال شدن کارت سوخت جایگاه‌ها
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس دلایل استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌ها را تشریح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه تاکنون هیچ تصمیمی برای سهمیه‌بندی و یا افزایش قیمت بنزین از سوی دولت و مجلس اتخاذ نشده است،گفت: در جلسه اخیر کمیسیون انرژی  تمامی طرح‌ها برای سهمیه‌بندی بنزین و افزایش آن رد شده است.

وی افزود: در کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 هم پیشنهادات برخی از نمایندگان برای سهمیه‌بندی بنزین تصویب نشد، بنابراین تا کنون بنزین بر اساس لایحه بودجه مانند سال 97 بوده و سهمیه بندی و افزایش قیمت نخواهیم داشت.
 
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس  با اشاره به نظر شرکت پخش و پالایش فراورده‌های نفتی مبنی بر سوخت‌گیری خودروها در جایگاه‌ها از طریق کارت سوخت اشاره کرد و گفت: استفاده از کارت سوخت به معنی افزایش نرخ و یا سهمیه‌بندی بنزین نیست، بلکه تنها برای شناسایی افرادی‌ است که به صورت غیرمتعارف سوخت‌گیری می‌کنند؛ البته در زمینه استفاده از کارت سوخت و زمان فعال‌سازی آن نیز هم هنوز تصمیم‌گیری نشده است.
 
قره‌خانی با تاکید بر اینکه استفاده از کارت سوخت برای بررسی میزان مصرف کشور و همچنین پایش برای جلوگیری از قاچاق سوخت است، اضافه کرد: با فعال شدن و استفاده از کارت سوخت می‌توان متوجه شد سوختی که از مرزها قاچاق می‌شود از طریق خودروها، جایگاه‌ها سوخت، پالایشگاه‌ها و یا نیروگاه‌هایی که سوخت دریافت می‌کنند، انجام ‌می‌شود.
 
منبع: تسنیم
http://dana.ir/1459765
ارسال نظر
نظرات