شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:43 منتشر شده در مورخ: 1397/11/28 شناسه خبر: 1459816
مدیر مرکز ملی بارورسازی ابر‌ها:
تکنولوژی پراکنده سازی ابرها واقعیت ندارد/یزد پنجمین استان کم بارش کشور
مدیر مرکز ملی تحقیقات و مطالعات بارورسازی ابر‌ها گفت: تکنولوژی پراکنده سازی ابرها اصلا در دنیا وجود ندارد و امیدورایم اگر هم زمانی این تکنولوژی به وجود آمد تحت کنترل باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛فرید گلکار در مصاحبه با یزدرسا؛ در خصوص شایعات اخیرمبنی بر پراکنده کردن ابرها و ممانعت از بارش آن ها دراستان یزد به وسیله تکنولوژی بارورسازی ابرها گفت:  الحمدالله در روزهای گذشته شاهد بارندگی خوبی در استان یزد بودیم اما اینکه آیا چنین تکنولوژی در کشور وجود دارد یا خیر باید گفت  همچین توانایی اصلا در دنیا وجود ندارد و امیدورایم اگر هم زمانی این تکنولوژی به وجود آمد تحت کنترل باشد و هر کشوری نتواند به آن دست پیدا کند.

پراکنده سازی ابرها اصلا وجود خارجی ندارد

مدیر مرکز ملی تحقیقات و مطالعات بارورسازی ابر‌ها ادامه داد:  وجود چنین ابزاری بسیار خطرناک بوده و اگر ساخته شود می تواند درجنگ های آینده تنها ابزاری باشد که هیچ ردی از خود برجای نمی گذارد  و نمی توان کشور متخاصم را شناسایی کرد.

وی تصریح کرد:  قطعا چنین تکنولوژی وجود خارجی ندارد و طبیعتا کشور ما نیز چنین فناوری را در اختیار ندارد.

یزد؛‌ پنجمن استان کشور در کاهش میزان بارندگی

گلکار با بیان این مطلب که استان یزد در زمینه کاهش میزان بارندگی در کشور رتبه پنجم را داراست اظهار داشت: بر اساس اطلاعات موجود در خصوص میزان اختلاف بارش استان ها از 1 مهر تا 7مهر امسال در مقایسه با مدت مشابه بلند مدت، استان های فارس،هرمزگان،سیستان،کرمان،یزد،خراسان جنوبی و اردبیل از نظرکاهش شدت بارندگی در رده های اول تا هفتم قراردارند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1459816
ارسال نظر
نظرات