شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:44 منتشر شده در مورخ: 1397/11/28 شناسه خبر: 1459935
رئیس اتحادیه مرغ داران خبر داد؛
قیمت ۱۵۲۰۰ تومانی مرغ در خرده فروشی های یزد
رئیس اتحادیه مرغ داران یزد گفت: مرغ در حال حاضر در کشتارگاه، 14 هزار و 700 تومان به ازای هر کیلو به فروش می رسد و خرده فروشی ها یزد موظف هستند با افزایش 500 تومانی قیمت در هر کیلو به فروش مرغ اقدام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، درحالی که دبیرستاد تنظیم بازار کشور اعلام کرده بود فروش مرغ بالاتر از نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تخلف است، قیمت این کالا در مراکز خرده فروشی سطح شهر یزذ به کیلویی ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

رییس اتحادیه مرغداران استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه صنعت مرغداری در یزد برای 60 هزار نفر اشتغال زایی داشته است، گفت: 50 درصد تولید مرغ استان در حدود هزار تن در ماه به استان های همجوار صادر می شود.

«سیدرضا میری» اذعان داشت: بیش از 12 هزار واحد مرغداری در سطح استان وجود دارد که به دلیل مشکلات پیش آمده 30 درصد این واحدها به علت ناتوانی مالی از چرخه تولید خارج شدند.

*مصرف روزانه 80 تن مرغ در یزد/ قیمت مرغ در کشتارگاه 14 هزار و 700 تومان

وی با بیان اینکه میزان مصرف روزانه مرغ در استان بین 70 تا 80 تن است، تصریح کرد: مرغ در حال حاضر در کشتارگاه، 14 هزار و 700 تومان به ازای هر کیلو به فروش می رسد و خرده فروشی ها یزد موظف هستند با افزایش 500 تومانی قیمت در هر کیلو به فروش مرغ اقدام کنند.

میری در رابطه با نرخ 11هزار و 500 تومان اعلام شده از سوی ستاد تنظیم بازار گفت: ستاد تنظیم بازار، قیمت 11 هزار و 500 تومانی مرغ را در صورتی تعیین کرده است که نهاده های مورد نیاز مانند سویا، ذرت و... نیز با قیمت پایین و یارانه ای به مرغدار تخصیص یابد.

*افزایش تصادعی قیمت نهاده ها

وی خاطرنشان کرد: قیمت جوجه در حال حاضر بین 4 هزار  تا 4 هزار و 500 تومان است در صورتی که بنابوده این قیمت نهایتاً  2 هزار و 400 تومان باشد؛ همچنین نهاده ذرت و سویا قیمتی بین 3هزار و 300 تا سه هزار و 900 تومان دارد در حالی که بنا بوده این نهاده با قیمت 2 هزار تا نهایتاً 2 هزار و 500 در اختیار مرغدار قرار گیرد.

رییس اتحادیه مرغداران استان یزد ادامه داد: به همان مقداری که این تعهدات به مرغداران یزد انجام شده است؛ مرغ تولیدی نیز در اختیار ستاد تنظیم بازار قرارگرفته و در فروشگاه بزرگ و تعیین شده توزیع می شود.

وی در پایان گفت: اگر تعهدات قیمت نهاده و جوجه به مرغداران عملی شود، قطعا قیمت مرغ کاهش خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1459935
ارسال نظر
نظرات