شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:52 منتشر شده در مورخ: 1397/11/28 شناسه خبر: 1459947
رییس پلیس فتا البرز خبر داد؛
دستگیری اعضا باند کلاهبرداری اینترنتی با عنوان "کودکان بهشت"
رییس پلیس فتا البرز از دستگیری باند 5 نفره کلاهبرداران اینترنتی که به عنوان کمک های خیرخواهانه و با راه اندازی پایگاه اینترنتی با نام« کودکان بهشت» از حساب مردم مبالغی را برداشت می کردند خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک سرهنگ محمد اقبالی در نشست خبری صبح امروز در مورد شیوه این کلاهبرداری گفت: کاربران با نیت کمک وارد نرم افزاری می شدند که جعلی بود و هیچ مبلغی در آن لحظه از حساب آنها کسر نمی شد. اما پس از گذشت مدت زمانی مبلغ زیادی از حساب آنها برداشته می شد.

سرهنگ اقبالی با بیان اینکه این درگاه پلی برای وارد شدن به حساب کاربران و برداشت از حساب آنها بوده افزود: حدود 100 شکایت از شهرهای مختلف در این پرونده مطرح شده اما پیش بینی می شود تعداد شکایت ها افزایش داشته باشد.

وی افزود: مبالغ برداشتی از 8میلیون و200هزارتومان تا50 میلیون تومان بوده و با دستگیری 5 نفر از متهمان پرونده در حال بررسی است.

سرهنگ اقبالی با تاکید بر اینکه هر نرم افزاری که در فضای مجازی وجود دارد اصالت ندارد گفت: به شهروندان توصیه می شود قبل از هرگونه اقدامی در فضای مجازی اعم از خرید، فروش، کمک و... از صحت آن مطمئن شوند.

کلاهبرداری با استفاده از کارت عابربانک کارتن خواب ها

رییس پلیس فتا البرز با اعلام خبر دستگیری یک باند 4 نفره که با به فروش گذاشتن یک خودروی مدل بالا کمی زیر قیمت بازار به بهانه نیاز برای درمان بیمار، از افراد متعددی در یک روز مبالغی را به عنوان بیعانه دریافت می کردندگفت: آنها قرار معامله را به 2 روز دیگر موکول می کردند اما پس از دریافت مبلغ جواب تلفن افراد را نمی دادند.

سرهنگ اقبالی گفت: این افراد برای واریز وجه توسط متقاضیان از کارت عابر بانک کارتن خواب هایی که کارت آنها را برای چند روز اجاره کرده بودند استفاده می کردند.

سرهنگ اقبالی با بیان اینکه تاکنون 25 نفر شاکی از این پرونده مراجعه کرده اند گفت: احتمال افزایش شاکیان وجود دارد.

رییس پلیس فتا البرز با اشاره به اینکه در رده بندی جرایم اینترنتی، برداشت های غیرمجاز در ایران حرف اول را می زند افزود: با توجه به نزدیک شدن به سال نو و افزایش خریدها شهروندان باید با احتیاط کامل و رعایت مسائل امنیتی برای انجام معاملات و خرید و فروش اقدام کنند.

 

 

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1459947
ارسال نظر
نظرات