شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استانها
ساعت: 18:28 منتشر شده در مورخ: 1397/11/28 شناسه خبر: 1460101
مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان به مشاغل خانگی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: زنجان به‌عنوان پایلوت الگوی بازارچه صنایع‌دستی در سطح کشور معرفی‌شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یحیی رحمتی در حاشیه جلسه کار گروه اشتغال، در گفتگو با خبرنگار مهر، به وضعیت مشاغل خانگی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: ۸ هزار و ۶۰۰ مورد از مجوزهای صادرشده در بخش مشاغل خانگی در بخش صنایع‌دستی است.

 
وی اظهار کرد: خوشبختانه بیشتر مجوزهای صادرشده در بخش مشاغل خانگی مربوط به بانوان است و بیشتر هم در بخش فرش‌بافی فعالیت می‌کنند.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان به بازارچه صنایع‌دستی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: زنجان تنها استان در سطح کشور است که بازارچه صنایع‌دستی را ساخته است.
 
رحمتی تأکید کرد: خوشبختانه استان زنجان به‌عنوان پایلوت  الگوی بازارچه صنایع‌دستی در سطح کشور معرفی‌شده است.
 
وی افزود:  در جوار موزه رختشوخانه زنجان برای ۴۵ نفر در بخش صنایع‌دستی اشتغال ایجادشده است و به‌عنوان یک بازارچه فعالیت خوبی انجام می‌شود.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان تصریح کرد: مجموعه ظریفان زنجان که توسط شرکت شهرک‌های صنعتی ایجادشده و برای ۴۱۰ نفر اشتغال ایجاد کرده و در سطح کشور پایلوت است.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1460101
ارسال نظر
نظرات