شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 08:44 منتشر شده در مورخ: 1397/11/30 شناسه خبر: 1460531
با حضور وزیر راه و شهر سازی؛
۵۸۴ واحد مسکونی با اعتبار ۵۴ میلیارد در سیرجان به بهره‌برداری رسید
با حضور وزیر راه و شهرسازی ۵۸۴ واحد مسکونی در سیرجان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  راه آرمان محمد اسلامی عصر گذشته در آئین بهره‌برداری از ۵۸۴ واحد مسکن احداثی در سیرجان افزود: مهمترین اقدام در شرایط کنونی این است که کار ساخت و ساز مسکن شتاب گرفته تا مردم در صف انتظار خانه‌دار شدن قرار نگیرند.

وی با اشاره به اینکه نکته مهم کنونی، جریان‌سازی برای پاسخگویی است زیرا شأن ما شأن پاسخگویی به مردم است، اظهار داشت: اراده کنونی دولت بر حل مشکل مسکن براساس شرایط، ضوابط و مقررات است.
 
وزیر راه و شهرسازی، بر پیگیری و رفع مشکلات مردم و پاسخگویی به تقاضای مردم تاکید کرد و ادامه داد: اگر در شهرها و مناطقی تقاضا وجود دارد، تعاونی‌های مسکن فعال هستند و تقاضاها مطابق با ضوابط و مقررات است، به هیچ‌وجه توجیه ندارد که زمین واگذار نکنیم و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن باور و اعتقاد لازم را دارد که باید از جریان تولید مسکن در کشور حمایت شود.
 
وی بر پاسخگویی به مطالبات مردم شهرستان سیرجان بویژه در حوزه مسکن نیز تاکید کرد.
 
استاندار کرمان نیز در ادامه مراسم گفت: در سیستم و روش مدیریت اجرایی باید به نحوی اقدام شود که درخواست های به حق مردم در اسرع وقت و به درستی پاسخ داده شود.
 
محمدجواد فدائی افزود: درخواست های مردم به دستگاه ها یا ذیحق هستند و مسئولان موظف هستند که مشکل آنها را حل کرده و برای احقاق حق آنها راهی پیدا کنند و یا آنکه بر اساس قانون و مقررات امکان حل آن وجود ندارد.
 
وی اظهارداشت : مدیران اگر نمی توانند راهی برای حل مشکلات و رسیدگی به درخواست های مردم پیدا کنند باید آنقدر دانش و تجربه کسب کرده از تجربه دیگران درس بگیرند که بتوانند این مشکلات را حل کنند.
 
فدایی تاکید کرد: اگر درخواست های مردم غیرقانونی است و ذیحق نیستند نیز باید جوابی قانع کننده به آنها داده شود.
 
استاندار کرمان گفت: بسیاری از مشکلات با تفویض اختیارات حل می شود و اگر در مواردی امکان تفویض اختیارات وجود ندارد و مردم مسائل مشابهی درباره یک موضوع دارند باید پیگیری های لازم در سطح استانی و کشوری صورت گیرد.

محمدمهدی بلوردی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در مراسم افتتاح ۵۸۴ واحد مسکن در سیرجان اظهار داشت: از نیمه دوم سال ۱۳۹۴ تاکنون ۱۴ قطعه زمین به صورت اجاره ۹۹ ساله به شش تعاونی جهت احداث هزار و ۴۷۶ واحد مسکن در شهر سیرجان واگذار شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد تا کنون عملیات اجرایی ۵۸۴ واحد به اتمام رسیده است اظهار داشت: محوطه‌سازی این واحدها انجام شده و پس از نصب انشعاب برق، آب، گاز و تلفن، به اعضای تعاونی واگذار شده است.
 
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با عنوان اینکه پیشرفت فیزیکی باقیمانده واحدها به طور متوسط ۵۰ درصد است گفت: زیربنای مفید هر واحد ۸۵ متر مربع و زیربنای کل ۱۱۰ مترمربع است.
 
شهباز حسن پور بیگلری در این مراسم افزود: ما در بخش مسکن مشکلات ساختاری داریم، اما امیدواریم این مشکلات به صورت ویژه و خاص در دولت پیگیری شود.
 
وی ادامه داد: ما ۱۰هزار واحد مسکونی در سیرجان نیاز داریم و سایت آن نیز در نظر گرفته شده است، همچنین ۱۲۳۷۰ نفر مراجعه کننده برای مسکن در سیرجان وجود دارد
 
نماینده سیرجان و بردسیر در ادامه گفت: شرکت های گل گهر، گهر زمین، توسعه آهن و جهان فولاد به پنج هزار واحد مسکونی نیاز دارند و طبق آمار ۱۹۲۰۰ نفر در مجموعه های گل گهر مشغول بکار هستند که مشکل مسکن یکی از مشکلات جدی انها می باشد.
 
حسن پور همچنین افزود:تنها راه نجات ما این است که وابسته به دولت نباشیم و به دلیل مشکلات اداری زیاد حاضر نیستیم که در قالب بنیاد مسکن و مسکن اجتماعی بحث مسکن را دنبال کنیم.
 
نماینده سیرجان و بردسیر همچنین با اشاره به وضعیت فرودگاه و راه های شهرستان افزود: در بحث فرودگاه سیرجان خوشبختانه هر روز پرواز داریم و در راه آهن نیز وضعیت مطلوبی داریم، اما با توجه به اینکه روزانه ۱۲۰۰۰ تریلی از سیرجان عبور میکند وضعیت راه های ما اصلا مطلوب نیست و نیاز به یک عزم جدی برای سامان بخشیدن به وضعیت محورهای مواصلاتی شهرستان داریم.
 
حسن پور در پایان گفت: به دنبال احیای جاده ابریشم از سیرجان هستیم و همایش بین المللی حمل و نقل را در سیرجان برگزار خواهیم کرد.
 
انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1460531
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی