شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 19:50 منتشر شده در مورخ: 1397/12/03 شناسه خبر: 1461687
امام جمعه موقت اراک:
حضرت زهرا(س) اسوه سبک زندگی اسلامی است/برخی می‌خواهند دشمن را فرضی حساب کنند
امام‌جمعه موقت اراک ضمن بیان اینکه حضرت زهرا(س) اسوه سبک زندگی اسلامی برای زنان و مردان جامعه ماست گفت: هدف انقلاب اسلامی حاکمیت انسانیت و سبک زندگی اسلامی بوده است و نتیجه این سبک زندگی اسلامی و انسانی، عدل و مبارزه با فساد و عزت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبداللهی امام‌جمعه موقت اراک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن بیان اینکه حضرت زهرا(س) اسوه سبک زندگی اسلامی برای زنان و مردان جامعه ماست گفت: هدف انقلاب اسلامی حاکمیت انسانیت و سبک زندگی اسلامی بوده است و نتیجه این سبک زندگی اسلامی و انسانی، عدل و مبارزه با فساد و عزت است.

عبداللهی با تأکید بر اینکه مردم در بهمن ۵۷ باخدا عهد و پیمان بستند عنوان کرد: علی‌رغم همه مشکلات موجود و هجمه تبلیغاتی از داخل و خارج نباید سبک زندگی غربی را پذیرفت زیرا نوشخوار کردن سبک زندگی غربی نتیجه‌ای جز عربستان سعودی نخواهد داشت.

وی با تکیه‌بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شد بیان کرد: عزت امروز کشور در حول علم و پژوهش است که فعالان این حوزه باید به سمت آن بروند و درست نیست که فرد فعال در حوزه علم از موضوع پژوهش غافل شود و ثروت‌اندوزی را دنبال کند.

امام‌جمعه موقت اراک افزود: کسانی که باید عزت کشور را با علم افزایش دهند نباید به دنبال فرورفتن در چاله سیاه اقتصاد و ثروت‌اندوزی باشند و به دنبال آجر روی آجر گذاشتن بروند.

وی به مسئله اقتصاد پرداخت و تصریح کرد: هدف اقتصاد و کار و تلاش بالا رفتن عزت جامعه اسلامی است زیرا اسلام می‌خواهد عزت و شرف مسلمان بالا باشد و اعمالی چون بوسیدن دست کارگر توسط پیامبر (ص) در راستای همین مسئله است.

عبداللهی تشریح کرد: عده‌ای می‌خواهند دشمن را فرضی حساب کنند مگر نمی‌بینند که دشمن چگونه از فرصت‌ها استفاده می‌کند و ضربات خود را وارد می‌آورد.

وی با اشاره به این‌که اخلاق در سایه سبک زندگی اسلامی رقم می‌خورد به حادثه تروریستی علیه سپاه پاسداران و موضع‌گیری‌های منفی عده‌ای علیه سپاه پرداخت و بیان کرد: سپاه سبک زندگی اسلامی است که امام بنا نهاد، سپاه عصاره ایثار و شهادت در راه آزادی و استقلال و شرف ایران عزیز است.

امام‌جمعه موقت اراک ضمن بیان اینکه عده‌ای به اسم دلسوزی سعی دارند سبک زندگی غربی را در جامعه بگسترانند عنوان کرد: عده‌ای از نابکاران داخلی و خارجی که به سپاه به‌عنوان نماد سبک زندگی اسلامی حمله می‌کنند غافل‌اند از اینکه سپاه پاسداران مسئولیت دفاع و حفظ دستاوردهای انقلاب را دارد و  امروز امنیت اسرائیل را به خطر انداخته است.

وی اظهار کرد: سپاه پاسداران با پشتیبانی مردم و رهبری باید بر پای خود بایستد و کسی حق ندارد به این نهاد مقدس کوچک‌ترین کنایه‌ای بزند.

عبداللهی با اشاره به اینکه اگر نیروهای نظامی و انتظامی لحظه‌ای از دشمنان غفلت کنند دشمنان کشور زندگی ما را نابود می‌کنند عنوان کرد: برخی تصورشان این است که تحریم‌ها دلیل مشکلات اقتصادی است و علتش را این می‌دانند که ما بر سر اصول پافشاری می‌کنیم  پس بنابراین اگر از انقلاب دست بکشیم و بوسه بر پنجه گرگ بزنیم مشکلات حل می‌شود. اما در پاسخ باید گفت این تفکر و سبک زندگی برآمده از سبک زندگی غربی است و اگر می‌خواستیم چنین تفکری را دنبال کنیم چرا انقلاب کردیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در این بازه زمانی که مردم برای خرید به بازارها مراجعه می‌کنند بازاریان نیز شرایط را در نظر بگیرند و دست در دست یکدیگر، مردم را دریابند و دولت‌مردان نیز در این زمینه باید کمک کنند. البته سیاست بازار اقتضا می‌کند که مردم همیشه بخرند و اینکه چند روز در یک بازه زمانی خرید باشد و همه‌چیز بالا رود ولی چند ماه فروشی نباشد درست نیست و باید توسط بازاریان موردتوجه قرار گیرد.

امام جمعه فرمهین:

دولت باید تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم به کار گیرد

امام‌جمعه فرمهین گفت: دولت باید تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم به کار گیرد و با ادامه این وضعیت مبادا مردم به این نتیجه برسند که قوه مجریه قدرت اجرا ندارد.

حجت‌الاسلام فیض کرمیان، امام‌جمعه فرمهین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالگرد شهادت، شهدای انقلاب اسلامی که در اسفندماه آسمانی شدند، گفت: امنیت امروز کشور به‌پاس خون شهدای انقلاب است که در طول این چهل سال در پشتیبانی از ولایت و انقلاب جان‌نثاری کردند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

وی افزود: مردم ایران چهل سال به‌پای این انقلاب ایستاده‌اند، شهدای ترور و امنیت و مدافعان حرم برای تمامیت این نظام جان خود را تقدیم کردند، همه این نعمت‌ها را قدر بدانیم و مدافع این برکات انقلاب باشیم.

فیض کرمیان اظهار کرد: مشکلات اقتصادی در کشور داریم اما به نظر می‌آید که این جنگ اقتصادی آخرین حربه دشمن است و با توکل به خدا بر مشکلات اقتصادی فائق می‌آییم.

امام‌جمعه فرمهین بیان کرد: با تکیه‌بر توان داخلی، تحریم‌ها بدل به پیشرفت خواهد شد و خدا وعده داده استـ پس از هر سختی، آسانی است.

وی ادامه داد: دولت هم باید تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم به کار گیرد و با ادامه این وضعیت مبادا مردم به این نتیجه برسند که قوه مجریه قدرت اجرا ندارد.

فیض کرمیان افزود: انصافاً مردم مشکلات اقتصادی را تحمل می‌کنند، منشأ همه‌ی مشکلات اقتصادی تحریم‌ها نیستند بلکه وضعیت گرانی‌ها ازجمله گوشت و مرغ ناشی از ضعف مدیریتی است.

وی گفت: صف‌های طولانی گوشت و مرغ زیبنده مردم نیست، این صف‌ها نشان از سیاست‌گذاری‌های غلط است که رانت را سبب می‌شود.

امام‌جمعه فرمهین ادامه داد: مسئولانی که با بی‌لیاقتی و عدم مدیریت این وضعیت اقتصادی را در جامعه ایجاد کرده‌اند به‌جای اینکه دغدغه مشکلات مردم را داشته باشند به فکر رفاه فرزندانشان در خارج از کشور هستند.

وی گفت: بیکاری بیش از هشت میلیون نیروی جوان در کشور با اجرای کنسرت حل نمی‌شود بلکه نیازمند اقدام جهادی است.

فیض کرمیان با تشکر از حضور پررنگ مردم فراهان در همایش صبح و نشاط در فراهان اظهار کرد: در اجرای برنامه‌ها باید دقت شود، حرکات نمایشی بشقاب‌پرنده بانوان در برنامه امروز جلوی نامحرم، خلاف شرع بود و جایز نبود.

فیض کرمیان تصریح کرد: از این پس در تمام جزئیات برنامه‌های اجرایی نظارت خواهیم داشت و سزاوار نیست که برنامه‌ای خوب با بی‌دقتی برخی مسئولان زیر سؤال برود.

امام‌جمعه فرمهین افزود: درمجموع حضور بی‌نظیر مردم و جوایز متعدد نشاط را در برنامه امروز ایجاد کرد هرچند که جوایز این همایش قابل قیاس با جوایز شهرستان‌های مجاور نبود.

امام جمعه موقت تفرش:

امنیت در سایه اقتدار ملی تأمین می‌شود

امام‌جمعه موقت تفرش گفت: امنیت در سایه اقتدار ملی، ایثار، شهادت، درصحنه بودن، ولایت مداری و پشتیبانی از ولایت‌فقیه تأمین می‌شود.

حجت‌الاسلام طیبی امام‌جمعه موقت تفرش در خطبه‌های آیین عبادی و سیاسی این هفته تفرش با اشاره به دو نعمت عظیم امنیت و سلامت، گفت: یکی از محورهای مهم در بیانیه گام دوم انقلاب، مبحث سبک زندگی اسلامی است.

طیبی با تشریح سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: سبک زندگی اسلامی به معنای توجه به خداوند در امورات زندگی، عدم فراموشی قیامت، اجرایی کردن اقتصاد اسلامی و نفی اقتصاد کمونیستی، لیبرالی و سرمایه‌داری، فعال کردن کانون‌های سلامت‌محور در جهت توسعه مشارکت مردم در امر سلامت است.

وی ادامه داد: امنیت در سایه اقتدار ملی، ایثار، شهادت، درصحنه بودن، ولایت مداری و پشتیبانی از ولایت‌فقیه تأمین می‌شود.

امام‌جمعه موقت تفرش در بخش دیگری از سخنانش با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت زهرا(س) و روز مادر، با اشاره به احادیثی از اهل‌بیت(ع) بیان کرد: امام زمان(عج) فرموده است : «در تمام زندگی‌ام مادرم الگوی من است.»

طیبی با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی با مردم آذربایجان شرقی، تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و تجلیل از تشییع باشکوه پیکرهای شهدای حافظان امنیت توسط مردم اصفهان را از مسائل مهم این سخنرانی عنوان کرد.

وی «خدعه گری اروپاییان و لزوم هشیاری مسئولین» را از دیگر مباحث مطرح‌شده در دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان و اضافه کرد: امام خامنه‌ای در این دیدار فرمودند: «من به مسئولین نمی‌گویم چکار کنند؛ اما بنشینند فکر کنند و به‌گونه‌ای عمل کنند که فریب آن‌ها را نخورند». نباید از دشمنان اسلام ترسید. پیروزی در سایه صبر و شجاعت به دست می‌آید.

خطیب این هفته نماز جمعه تفرش بابیان راه‌حل برون‌رفت از مشکلات اقتصادی، خاطرنشان کرد: نظارت جدی و برخورد قاطع، استفاده از کالای ایرانی و تولید ملی، فعال کردن بنگاه‌های کوچک و زودبازده و کار در خانه ازجمله راه‌حل‌های این مسئله است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1461687
ارسال نظر
نظرات