شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 21:21 منتشر شده در مورخ: 1397/12/05 شناسه خبر: 1462437
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به وضعیت مناسب دارو در کشور، گفت: کمبود دارویی به حدود 20 قلم رسیده است که برای بهبود و پایداری این وضعیت تلاش می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو ، مهدی پیرصالحی روز یکشنبه با اشاره به اینکه تشدید تحریم‌ها باعث ایجاد شرایط سختی در سال 97 در کشور شد، افزود: چه در حوزه تولید، چه نظارت و چه از لحاظ بودجه سال سختی را در حوزه غذا و دارو سپری کردیم، اما می‌توانیم با هماهنگی، دقت و همکاری، بسیاری از مشکلات را برای سال آینده حل کنیم.


وی افزود: با همکاری دانشگاه ها می‌توانیم امور اجرایی را تا حد امکان تفویض کرده و از پتانسیل‌ها و ظرفیت های دانشگاهها و برخی تشکل های مردم نهاد در بحث اجرا بهره بگیریم و بیشترین تمرکز خود را روی بحث نظارت قرار دهیم.
معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت یکپارچگی در سازمان غذا و دارو اظهار داشت: خوشبختانه اداره کل تجهیزات پزشکی به سازمان غذا دارو بازگشت و در دانشگاه ها نیز اگر تجهیزات پزشکی جدا شده است باید در مجموعه معاونت های غذا و دارو قرار گیرد.
وی با اشاره به عملکرد مناسب سازمان غذا و دارو برغم تحریم های ظالمانه آمریکا گفت: کمبود ها بر اساس داروهای ژنریک محاسبه می‌شود.
پیرصالحی افزود: ممنوعیت واردات دارو و مکمل‌های دارای مشابه تولید داخل باعث دامن زدن به موضوع تقلب و قاچاق می‌شود، بنابراین باید نظارت و بازرسی از داروخانه ها تشدید شده و از کانال توزیع دارو صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در سال آینده به دلیل ممنوعیت واردات داروهای مشابه تولید داخل شاهد کمبودهای ظاهری خواهیم بود که از این بابت نگرانی وجود ندارد، تنها نگرانی ما این است که بیمار در بیمارستانها با مشکل مواجه شود که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های مناسب این مشکلات را به حداقل برسانیم.
پیرصالحی با اشاره به اهمیت حوزه فناوری اطلاعات IT و سامانه های سازمان گفت: بر اساس دستور مقام معظم رهبری تمام سامانه ها باید تا پایان سال به یکدیگر متصل شوند، خوشبختانه سامانه تیتک و سامانه های جانبی سازمان غذا و دارو جزو سامانه هایی هستند که کمترین ایراد را دارند که به زودی رفع خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ایجاد نارضایتی در مردم است، گفت: باید بتوانیم در حوزه وظایف خود شرایط را مدیریت کرده و با مداخلات مناسب کمترین مشکل را در حوزه تامین دارو و تجهیزات داشته باشیم.
وی همچنین از اقدامات صورت گرفته برای لغو رای جدید دیوان عدالت اداری خبر داد و گفت: رای جدیدی در دیوان عدالت مبنی بر حذف جمعیت از آیین‌نامه داروخانه ها صادر شده اما ابلاغ نشده است؛ این رای از لحاظ ماهوی مشکل دارد. در تلاش هستیم تا با حمایت وزیر بهداشت این رای را لغو کنیم.
 

انتهای پیام /

 

http://dana.ir/1462437
ارسال نظر
نظرات