شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 10:21 منتشر شده در مورخ: 1397/12/08 شناسه خبر: 1463257
"ائتلاف تشکل‌ها و کارآفرینان اقتصاد ملی" با سر لیستی سید علی نقی سید خاموشی (در بخش صنعت)، یحیی آل اسحاق( در بخش بازرگانی) و عوض محمد پارسا(در بخش کشاورزی) وارد میدان انتخابات اتاق بازرگانی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با نزدیک شدن به زمان نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی شاهد خروج لیست‌های مختلف توسط اعضای بخش خصوصی هستیم که هر کدام به دنبال گرفتن سکان مهم‌ترین پارلمان بخش خصوصی هستند.

اکثر کارشناسان بر این باورند که اتاق بازرگانی در چندسال اخیر نتوانسته عملکرد قابل توجهی از خود به جا بگذارد. این پارلمان مهم‌ترین و اساسی‌ترین مجمع بخش خصوصی می‌باشد که نقش پایه‌ای در پیشبرد اقتصاد کشور به سمت جلو دارد.

همه بر این امر اعتقاد دارند که اکنون برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور و بهبود شرایط حاکم علاوه بر تجربه پیشکسوتان، نیاز به نیرو و اندیشه جوان است به همین خاطر تلفیق این دو گروه می‌تواند راه‌گشایی بسیاری از مسائل باشد.

یکی از لیست‌های این دوره انتخابات، گروه” ائتلاف تشکل‌ها و کارآفرینان اقتصاد ملی” با سر لیستی سید علی نقی سید خاموشی (در بخش صنعت)، یحیی آل اسحاق( در بخش بازرگانی) و عوض محمد پارسا(در بخش کشاورزی) است.

سید علی نقی سید خاموشی کارآفرین پیشکسوت پتروشیمی، رئیس اسبق اتاق بازرگانی ایران و نیز بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی،  رئیس اتاق اکو و اتاق مشترک ایران و انگلیس است و همچنین نماینده مردم تهران در دوره چهارم مجلس شورای اسلامی بود.

از او به عنوان نامی ماندگار در تاریخ معاصر اقتصادی ایران یاد می‌کنند. وی از جمله مخالفان سرسخت حضور و دخالت دولت در اتاق بازرگانی بود پدیده‌ای که این روزها بسیاری از کارآفرینان و همچنین فعالان بخش خصوصی از آن گلایه دارند.

از وی به عنوان نجات بخش دولت از ورشکستگی در دوره سازندگی یاد می‌شود. خاموشی در مصاحبه‌ای با گلایه از عملکرد بخش خصوصی گفته بود: اگر می خواهیم اتاق فعال و موثر باشد؛ باید آدم های سالم در آنجا کار کنند. کمیته انضباطی که ما در اتاق بازرگانی داشتیم مانع حضور آدم های مساله دار می شد و بی سر و صدا با آنها برخورد می کردیم. ظرفیت اتاق را باید در خدمت کشور قرار داد.

 

یحیی آل‌اسحاق ، رئیس پیشین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و رئیس فعلی اتاق مشترک بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران و عراق است. ولی در عرصه‌های مختلف اقتصادی و سیاسی فعالت داشته است که می‌توان به معاون وزیر صنایع در امور اقتصادی و بین‌الملل، معاون بازرگانی سازمان صنایع دفاع، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره مرکز تهیه و توزیع منسوجات و غیره اشاره کرد.

 

عضو محمد پارسا یکی دیگر از سر لیست‌های” ائتلاف تشکل‌ها و کارآفرینان اقتصاد ملی” است که دارای  سابقه فراوان در فعالیت‌های اقتصادی است. او یکی از کارآفرینان و فعالان با سابقه در بخش‌های اقتصادی و تولید کشور است.  رﺋﯿﺲ ﻫﯿﺌﺖ ﻣﺪﯾﺮه ﻓﺪراﺳﯿﻮن ﺻﺎدرات اﻧﺮژی و ﺻﻨﺎﯾﻊ واﺑﺴﺘﻪ اﯾﺮان،  رﺋﯿﺲ ﮐﻤﯿﺴﯿﻮن اﻧﺮژی اﺗﺎق ﺑﺎزرﮔﺎﻧﯽ و ﺻﻨﺎﯾﻊ و ﻣﻌﺎدن و ﮐﺸﺎورزی ﺗﻬﺮان،  ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ ﻣﻨﺘﺨﺐ ﺻﻨﻌﺖ ﺑﺮق اﯾﺮان و اوﻟﯿﻦ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﺑﺮﺧﯽ ﺗﺠﻬﯿﺰات ﺑﺮق ﺻﻨﻌﺘﯽ و امور کشاورزی در اﯾﺮان از جمله سوابق این فعال اقتصادی است.

 

علاوه بر پیشکسوتان اسامی افراد جوان و بانوان توانمند در عرصه اقتصادی به چشم می‌خورد که می‌تواند جزو امتیازات این گروه و تشکل باشد. در زیر اسامی افراد به تفکیک بخش آمده است.

 

بخش صنعت

نام و نام خانوادگی کد
سید علی نقی سید خاموشی ۴۶۲
محمد مهدی راسخ ۴۵۷
محمد احمدی ۴۱۶
غلامرضا امیرشقاقی ۴۲۳
کیوان ارجمند حسابی ۴۱۹
رویا دهقانی کهنگی ۴۵۲
سیدعلی رضوی ۴۵۸
ایرج رهبر ۴۵۹
فاطمه شعبانی ۴۶۳
علیمردان شیبانی ۴۶۸
محمد رضا کمپانی ۴۸۳
سعید مهذب ترابی ۴۹۱
مهدی نجار دیسفانی ۴۹۳
نازیلا نورفردی ۴۹۸

بازرگانی

نام و نام خانوادگی کد
یحیی آل اسحاق ۱۳۲
مسعود دانشمند ۱۷۳
مرجان آقاجان زاده هوشیار ۱۲۷
محمد علی امانی همدانی ۱۳۴
ساقی باقری نیا ۱۴۲
سعداله بهمنش نیا ۱۴۸
پرویز حسابی ۱۶۳
سیدضیاء الدین خرمشاهی ۱۶۹
پیمان دفتری ۱۷۵
عبدالرضا رضائی هنجنی ۱۸۴
مریم سلطانی ۱۸۹
ویدا سینا ۱۹۵
ایرج طهرانی زاده جبه ۲۱۷
نازنین فلاحتی ۲۳۹
سید احمد مقیمی ۲۵۷
مهوش نیک پور نزهتی ۲۷۱

 

کشاورزی

نام و نام خانوادگی کد
عوض محمد پارسا ۸۱۴
کاظم اکبرپور ۸۱۲
ایرج حسابی ۸۱۷
محمدعلی رضائی کمال آباد ۸۲۱
جلال مقصودی ۸۳۶
سعید مقیسه ۸۳۷

 

معدن

نام و نام خانوادگی کد
سید موسی آقای لنکرانی ۶۱۲
سیدعلی ابوئی مهریزی ۶۱۳
عارفه ملائی ۶۲۳

 

انتخابات اتاق بازرگانی هر چهار سال یکبار صورت می‌گیرد.

منبع: شبکه خبری تهران نیوز

انتهای پیام

 

http://dana.ir/1463257
ارسال نظر
نظرات