شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 18:09 منتشر شده در مورخ: 1397/12/10 شناسه خبر: 1463867
امامان جمعه کردستان عنوان کردند:
وضعیت اقتصاد کردستان نگران کننده است/ دولتمردان باید به فکر بهبود وضعیت معیشت مردم باشند
مامان جمعه کردستان با بیان اینکه وضعیت اقتصاد استان نگران کننده است, عنوان کردند که دولتمردان باید به فکر وضعیت معیشت مردم باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، ماموستا فایق رستمی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: دشمنان به فکر ضربهزدن به امنیت کشور با به انحراف کشاندن جوانان و افزایش آسیب های اجتماعی هستند، پس توجه مسئولان به جوانان ضروری است.


وی اضافه کرد: جوانان نیز باید با بهره گیری از توانمندی های خود همت کرده و در کنار مسئولان و اقشار مختلف جامعه، برای رفع مشکلات اقتصادی و خنثی کردن فشارها و توطئه های دشمنان تلاش کنند.


خطیب موقت جمعه سنندج در ادامه به فرا رسیدن ایام جشن نیکوکاری اشاره کرد و افزود: توانمندان باید از کمک به فقرا و تهی دستان غافل نبوده و احساس مسئولیت کنند چرا که رضایت پروردگار در گرو رضایت بندگان است. 


ماموستا رستمی با بیان اینکه ملت ایران همواره در امور خیر و نوعدوستی شهره بوده اند، یادآور شد: امسال نیز مانند سال های گذشته همگی در جشن نیکوکاری شرکت کرده و خانواده های بی سرپرست و نیازمند را با کمک های خود دلشاد کنیم. 


وی گفت: براساس فرموده پیامبر(ص) دستگیری از فقرا و افراد نیازمند، از جهاد در راه خدا ارزشمندتر است بنابراین همگی از هر قشری، مسئول و توانمند برای کمک به اقشار ضعیف جامعه مشارکت کنیم.


ماموستا رستمی در بخش دیگری از خطبه ها ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر افزود: پیامبران از دامن مادران و زنان به معراج و درجه رسالت رسیدند، پس زنان جامعه اسلامی باید قدر عظمت خود را بدانند و ضمن رعایت حجاب و شئون اسلامی، فریب فتنه های شوم دشمنان را نخورند.

 

وضعیت اقتصاد کردستان نگران کننده است

 

حجت الاسلام حسن باباییان امروز و در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با بیان اینکه برجام نتوانست هیچ یک از وعده های تحقق خود را عملی سازد اظهار داشت: قرار بود با تحقق برجام وضعیت کشور گل و بلبل شود اما برجام نتوانست هیچ یک از مشکلات را برطرف نماید.
 
 
وی با بیان اینکه هیچ یک از تحریم ها توسط برجام کنار نرفت افزود: در میان کشورهای عضو برجام ایران تنها کشوری بوده که به تعهدات خود پایبند بوده است و هیچ یک از دیگر طرفین تعهدات خود را اجرایی نکردند.
 
 
امام جمعه قروه خاطر نشان کرد: مگر نه اینکه برجام شامل ۱+۵ کشور بود؛ پس چرا حالا تنها یک کشور آن باقی مانده است؟
 
 
وی با اشاره به اینکه عده ای خیال اجرای برجام های بعدی را در سر دارند ادامه داد: برجام نتوانست هیچ یک از وعده های خود را محقق سازد و حتی شرایط زندگی مردم سخت تر هم شد ؛ و باید گفت هیچ برجام دیگری نیز نخواهد توانست موفقیتی داشته باشد.
 
 
باباییان گفت: برجام ۲ هم شبیه به برجام یک خواهد بود و نمی تواند نقشی در بهبود وصعیت زندگی مردم داشته باشد.
 
 
وی در انتقاد به وصعیت معیشتی مردم بیان داشت: دولتمردان باید به فکر بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم باشند.
 
 
باباییان افزود: هم اکنون در آستانه عید نوروز مردم نمی توانند خریدهای نوروزی خود را به راحتی انجام دهند و در تنگنا و سختی قرار دارند.
 
 
وی در بخش پایانی سخنان خود خواستار توجه به نیازمندان در آستانه عید نوروز شد.
 
 
 جشن نیکوکاری فرصتی مناسب برای کمک و دستگیری نیازمندان است
 
 
ماموستا سید عارف عنایتی درخطبه های نماز جمعه امروز دهگلان ضمن تبریک هفته احسان و نیکوکاری وتاسیس کمیته امداد امام (ره) گفت: هفته احسان و نیکوکاری همانند سال های گذشته از 14 اسفند ماه به مناسبت سالگرد تاسیس کمیته امداد به فرمان حضرت امام خمینی(ره) آغاز و تا 20 اسفند ادامه دارد.
 
 
امام جمعه دهگلان گفت: احسان و نیکوکاری فرصتی مناسب برای دستگیری و دلجویی از محرومان و نیازمندان است.
 
 
ماموستا عنایتی درادامه با اشاره  به گرامیداشت روز مادر و روز زن آن را فرصتی ارزشمند برای تکریم مادران ایران زمین  دانست وگفت: راضی نگه داشتن مادران از خود موجب رستگاری و رفع مشکلات می شود واحترام به مادران همواره مورد تاکید اسلام است.
 
 
ماموستا عنایتی ضمن بیان تاثیردعا در زندگی انسان دعا را مخ عبادت، سلاح مسلمان واسحله ایما ندارعنوان کرد واظهار داشت: دعا یکی از بزرگترین سرمایه های انسان خاکی است که او را به عالم ملکوت و آسمان متصل می کند وبه درگاه خدا  نزدیک می شود.
 
 
ماموستا عنایتی با اشاره به دعای حضرت زکریا که در زمان کهولت سن از خدواند خواست که به اوفرزندی عطا کند خداوند دعای اورا مورد استجابت قرار داد ویحیی رابه اوعطا کرد.
 
 
امام جمعه دهگلان گفت : کسانی که خالصانه به درگاه خداوند برای حل مشکل دعا کنند خداوند قطع به یقین دعایشان را مستجاب ومشکلشان را برطرف می کند.
 
 
انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1463867
ارسال نظر
نظرات