شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 17:51 منتشر شده در مورخ: 1397/12/15 شناسه خبر: 1465573
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:
قیمت پایین دارو عامل قاچاق معکوس دارو است
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در مقایسه با افزایش قیمت‌ها در کالاهای اساسی، قیمت افزایش دارو اندک است، گفت: به همین علت قیمت پایین دارو در مقایسه با سایر کشورها، منجر به پدیده قاچاق معکوس دارو و خارج کردن آن از کشور شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی مشهدپیام، عباس اخگری ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در مقایسه با افزایش قیمت‌ها در کالاهای اساسی، قیمت افزایش دارو اندک است، گفت: به همین علت قیمت پایین دارو در مقایسه با سایر کشورها، منجر به پدیده قاچاق معکوس دارو و خارج کردن آن از کشور شده است.

 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: برای مقابله با پدیده قاچاق و خروج دارو توسط معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اطلاع‌رسانی‌های مورد نیاز درباره تخلف خرید دارو، فروش‌های سبدی و همچنین خرید خارج از عرف دارو به مراکز صورت گرفته است.

 

وی اظهار کرد: همچنین گروه‌های بازرسی از سوی این معاونت در بازه‌های زمانی معین شده بر روی چگونگی تأمین و ارائه خدمات دارویی مراکز درمانی، داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش و همچنین بیمارستان‌ها نظارت داشته و در صورت وجود تخلف، توسط معاونت دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی اقدامات قانونی مورد نیاز صورت می‌گیرد.

 

اخگری با بیان اینکه در سال جاری میانگین افزایش قیمت دارو توسط سازمان غذا و دارو اعلام شده است، اضافه کرد: این افزایش قیمت در زمینه تمام اقلام دارویی نبوده است و در برخی از موارد دارای ثبات قیمت و در مواردی هم به منظور منطقی‌سازی قیمت، افزایش قیمت عرفی دارو  صورت گرفته است.

 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: با توجه به حجم بالای سفر زائران در ایام گوناگون سال به مشهد مقدس، با همکاری بخش خصوصی برای ذخیره استرتژیک دارو و سایر ملزومات مصرفی مورد نیاز مراکز درمانی و داروخانه‎‌ها پیش‌بینی‌های مورد نیاز صورت گرفته و شاهد کمبود دارویی نخواهیم بود.

 

وی تأکید کرد: تجویز نسخه توسط پزشکان باید با آگاهی آنان به وجود داروهای ژنریک تولید داخلی باشد تا مردم به راحتی بتوانند داروهای تجویزشده را تأمین کنند.

انتهای پیام/

 

 
 
http://dana.ir/1465573
ارسال نظر
نظرات