شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 12:18 منتشر شده در مورخ: 1397/12/16 شناسه خبر: 1465786
به بهانه روز بوشهر رخ داد؛
شب های بوشهر یا شب های کنسرت/ کشف حجاب های رسمی در برنامه های روز بوشهر تکرار شد
برنامه هایی که به نام کنسرت در شهر ولایتمدار بوشهر با سابقه دوقرن مقاومت در برابر استعمار برگزار می شود، رسما آغاز کشف حجاب است و هیچ دستگاه نظارتی و فرهنگی دغدغه رفع معظلات فرهنگی و اجتماعی ندارد و کاملا از مسیر انقلابی و منویات مقام معظم رهبری فاصله بسیار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس ؛ جشن ها و برنامه هایی به مناسبت هفته نکوداشت بوشهر در شهر و برخی از نقاط کشور به مناسبت روز بوشهر با مدیریت شهرداری و شورای شهر بوشهر در حال برگزاری است که در برخی انتقاداتی نسبت به آن وجود دارد.

در برنامه ای که ارائه و در حال اجرا است که خاص کنسرت است بیش از 11 مورد و برنامه هایی که موسیقی های تند بندری پخش می شود تقریبا همه برنامه ها است.

انتخاب روز بوشهر در 18 اسفند با این هدف صورت گرفت تا متولیان امر بتوانند فرهنگ بومی شهر و استان بوشهر در سطح ملی و بین المللی نمایان کنند که متاسفانه همه الویت ها در حاشیه و برخی نیز در بی مهری مسئولین فرهنگی قرار گرفته و تنها تصویری که از بوشهر منتشر می شود برگزاری کنسرت های تند بندری است.

برنامه هایی که به نام کنسرت در شهر ولایتمدار بوشهر با سابقه دوقرن مقاومت در برابر استعمار برگزار می شود، رسما آغاز کشف حجاب است و هیچ دستگاه نظارتی و فرهنگی دغدغه رفع معظلات فرهنگی و اجتماعی ندارد و کاملا از مسیر انقلابی و منویات مقام معظم رهبری فاصله بسیار است.

کنسرت های روز بوشهر که در فضای باز برگزار می شود چیدمان به گونه ای است که مهمانان مختلط حضور دارند و هیچ گونه نظارتی بر نظم مراسمات وجود ندارد.

مسئولین فرهنگی و دستگاه های نظارت بر اجرای مراسمات فرهنگی با برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی و جلسات متعدد که برای ایام نکوداشت روز بوشهر انجام داده اند، امروز نتیجه آن کشف حجاب های رسمی در کنار محل برگزاری کنسرت های محلی است که باید از متولیان امر در خصوص زحماتی که برای سربلندی نام بوشهر می کشند تقدیر کرد.

امسال برگزاری برنامه بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار که کاملا خودجوش و مردمی بود و هرساله هزاران نفر در آن شرکت می کردند و برد رسانه ای بسیاری در داخل و خارج از کشور داشت به دلیل عدم بودجه کافی لغو شد، اما در مقابل آن شب های کنسرتی بوشهر با هزینه های چند صد میلیونی در حال برگزاری است.

اتفاقاتی که در حوزه فرهنگی بوشهر رخ می دهد نشان از سوء مدیریت در شورای فرهنگ عمومی استان، دستگاه های فرهنگی و نظارتی است که امروز شاهد هرج و مرج هایی مانند کشف حجاب های رسمی و غیره در مکان های عمومی هستیم.

حال جای سوال است چه افر ادی پشت  برگزاری برنامه های فرهنگی با نگاه غرب گرایانه هستند؟

آیا بوشهر به غیر از کنسرت نماد دیگری ندارد؟

چرا مسئولین فرهنگی به غیر از موسیقی چیزهای دیگری مانند شاخصه های علمی و توانمندی های دفاعی و مقاومت مردم استان بوشهر را نمایان نمی کنند؟

خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سپاس در انتقاد به اینکه چرا شهر بوشهر در ایام اسفند ماه به بهانه روز بوشهر به شهر کنسرت تبدیل می شود سوالاتی از برخی مسئولین فرهنگی پرسیده است که همه آنها در یک کلام اظهار کردند: مشکلات اقتصادی بر مردم غلبه کرده است به همین دلیل گفتیم شاد باشند.

آقایان مسئول که متولی فرهنگی در شهر و استان بوشهر هستید اجرای کنسرت شادی زود گذر است، شما اگر قصد مدیریت در حوزه فرهنگی دارید و دلسوز مردم هستید به فکر شادی های دائم باشید و مشکلات معیشتی و اشتغال جوانان استان بخصوص افرادی که در حوزه فرهنگی فعالیت می کنند را رفع کنید.

هزینه هایی که برای اجرای کنسرت انجام می شود کاهش دهید و بجای بیش از 11 کنسرت رسمی 5 کنسرت برگزار کنید و با هزینه دیگر کنسرت ها اشتغال برای جوانان فراهم و پروژه های عمرانی در محلات جنوبی در راستای فرهنگ جامعه اجرا کنید.

اینکه یک هفته رقص و پایکوبی در ساحل نیلگون خلیج فارس که شهدای بسیار زیادی برای ایستادگی جمهوری اسلامی ایران هدیه کرده است هنر نیست، هنر این است که مردم در شهری که زندگی می کنند اسالت بومی خود را احساس و زیرساخت های فرهنگی کاملا فراهم باشد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1465786
ارسال نظر
نظرات