شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استانها
ساعت: 19:05 منتشر شده در مورخ: 1397/12/17 شناسه خبر: 1466080
بارش برف در کردستان از صبح امروز آغاز شده و تردد در بیشتر راه های مواصلاتی با مشکل مواجه شده و در بعضی گردنه ها تردد امکان ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در حال حاضر شدت بارش برف در گردنه‌ها به گونه‌ای است که دید افقی در برخی مواقع به کمتر از چند متر رسیده و کولاک شدید نیز ارتفاعات را در برگرفته است و تردد در محورهای مواصلاتی سطح استان کردستان دچار مشکل شده است.

کولاک در گردنه های کردستان/تردد بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست

رئیس پلیس راه‌های استان کردستان در خصوص آخرین وضعیت جاده‌های استان در گفت و گو با خبرنگار مهر, گفت: تمامی جاده‌های سطح کردستان زیر بارش برف و باران قرار دارد و در گردنه‌ها و ارتفاعات شاهد بارش شدید برف و کولاک هستیم به نوعی که تردد خودروها را با مشکل مواجه کرده و عملاً در گردنه‌ها تردد بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.

سرهنگ عیسی گوهری اظهار داشت: با توجه به وضعیت بارش و اینکه اداره کل هواشناسی استان تداوم این بارش‌ها را پیش بینی کرده در حال حاضر تردد کامیون‌های کشنده در محورهای مواصلاتی کردستان ممنوع است.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه خودروهای بسیاری در این محورها دچار کولاک شده و در برف گیر کرده‌اند از تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ و خروج آنها از پلیس راه‌ها جلوگیری می‌شود.

رئیس پلیس راه‌های استان کردستان یادآور شد: به شهروندان و مسافران تاکید می‌شود که از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند و در صورت اجبار در سفر حتماً زنجیر چرخ, پتو, غذا و نوشیدنی همراه داشته و از سالم بودن وسایل گرمایشی و برف پاک کن خودرو نیز اطمینان حاصل کنند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کولاک برف دید در جاده‌های کردستان را کاهش داده است, بیان کرد: بارش برف همراه با کولاک و مه غلیظ باعث کاهش دید افقی در گردنه‌ها و جاده‌های بین شهری استان کردستان شده و تردد در برخی محورها نیز فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

دانش زندی با اشاره به اینکه در مناطق مختلف استان بارش برف و باران گزارش شده است، ادامه داد: تردد در گردنه ژالانه و محور سروآباد به کامیاران و سنندج به کامیاران با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: در گردنه خان بانه نیز مه غلیظ و کاهش دید و بارش برف و در محور سقز کولاک شدید, بارش برف و کاهش دید افقی تا ۱۰۰ متر گزارش شده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان با اشاره به اینکه گردنه‌های ماموخ، سوفیان و صلوات آباد در سنندج هم بارش برف دارند، افزود: با این وجود، تمام راه‌های اصلی و فرعی استان به غیر از گردنه تته باز است.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر, اظهار داشت: سامانه سرد بارشی که از اوایل صبح امروز وارد استان شده موجب بارش برف و باران در اقصی نقاط کردستان شده است.

رحیم صدیقی ادامه داد: در حال حاضر در شهرستان کامیاران و بیجار بارش شدید برف و در ایستگاه‌های هواشناسی واقع در زرینه و هزار کانیان هم کولاک شدید برف گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه مریوان و سنندج بارش پیوسته باران دارند، یادآور شد: در گردنه‌ها و ارتفاعات و جاده‌های استان کولاک برف و مه غلیظ و کاهش دید قابل توجه وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر, مدیرکل هواشناسی استان کردستان بیان کرد: شرایط جوی مذکور تا فردا اول وقت در آسمان این استان وجود دارد و در مدت زمان فعالیت این سامانه دمای هوا نسبت به روز پنجشنبه هفت تا ۹ درجه سانتیگراد کاهش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1466080
ارسال نظر
نظرات