شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 19:06 منتشر شده در مورخ: 1397/12/19 شناسه خبر: 1466491
استاندار بوشهر
100 میلیارد ریال برای ایمن سازی مسیر دلوار به جائینک اخصاصی یافت
استاندار بوشهر گفت: برای ایمن سازی این محور 100 میلیارد ریال از اعتبارات ملی و استانی تخصیص یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل سپاس؛ با گذشت زمان ، افزایش جمعیتی ، توسعه زیر ساختها منطقه ، ایجاد زمینه های شغلی ، استعدادهای اقتصادی ،مهاجر پذیر شدن این مناطق و به تبع ان باعث ازدیاد وسایط نقلیه سبک و سنگین در این مسیر شده است و از سال ۷۴ که این جاده ساحلی به شهرستانهای دیر کنگان متصل شده است بار ترفیکی ان بشدت تشدید شده است که نتیجه ان افزایش سرسام اور تصادفات جاده ای و تلف شدن جان انسان های بی گناه و مردم مظلوم منطقه گردیده است .

در مدت ماه روز گذشته شاهد پنج فوتی بر اثر حوداث جاده ای بوده ایم که جاده مهمترین عامل بوده است؛ در صورتیکه که پروژه بررگراه بوشهر – ساحلی دیر که از سال ۸۹ شروع گردیده است اگر طبق تقویم زمانی پروژه به پیش میرفت الان شاهد تلف شدن جان این همه انسان نبودیم.

گفتنی است در 18 ماه اخیر بیش از 400 مورد تصادف جرحی در محور ساحلی بخش دلوار داشته ایم که فوتی زیادی را در بر داشته است.

عبدالکریم گراوند در شورای ترافیک استان بوشهر با بیان اینکه بیشترین تصادفات در 30 کیلومتری ورودی شهرها رخ می‌دهد اظهار داشت: برای کاهش تصادفات در محورهای حادثه‌خیز در ورودی شهرها باید طرح مورد نظر تدوین و ایمن سازی شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه گردشگری به ویژه در ایام تعطیلات نوروز بیشترین گردشگر دارد افزود: فصل‌های پاییز، زمستان و بهار بیشترین گردشگر به استان بوشهر سفر می‌کند بگونه‌ای که نوروز گذشته تردد بیش از 9.3  میلیون خودرو در استان بوشهر ثبت شده است.

استاندار بوشهر، آب و هوای مطلوب، ساحل زیبای خلیج فارس و ظرفیت‌های مهم گردشگری را از جمله عوامل مهم سفر به استان بوشهر دانست و تصریح کرد: امسال با توجه به بهبود وضعیت آب و هوایی پیش بینی می‌شود سفر گردشگران در ایام نوروز بیشتر از سال گذشته باشد.

گراوند با تاکید بر کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای گفت:  تلفات تصادفات جاده‌ای در محورهای استان در 11 ماه امسال سبب نگرانی است که باید راهکارهای اساسی برای جلوگیری از کاهش تصادفات و  تلفات اندیشیده شود.

وی، با قدردانی از تلاش پلیس راه و راهور استان بوشهر در اعمال طرح‌های ترافیکی در ایام سال خاطر نشان کرد: تلاش شود در ایام تعطیلات نوروز استان بوشهر، دارای کاهش‌ترین تصادفات و تلفات جاده‌ای وسایل نقلیه باشد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه محور ساحلی تنگستان بیشترین تصادفات و تلفات جاده‌ای ثبت شده تاکید کرد: حادثه تصادفات در این محور سبب نگرانی شده که باید مشکلات این محور برطرف شود.

گراوند مسیر دلوار به جائینک در  محور ساحلی تنگستان را پرحادثه دانست گفت: برای ایمن سازی این محور 100 میلیارد ریال از اعتبارات ملی و استانی تخصیص یافته است.

استاندار بوشهر با تاکید بر نصب دوربین‌های کنترل سرعت در محورهای دوطرفه استان افزود:  دوربین‌های کنترل سرعت نقش مهمی در کاهش تصادفات و حوادث دارد که این مهم باید در دستور کار قرار بگیرد.

گراوند، همکاری مسؤولان و فرمانداران با پلیس راه در امر افزایش گشت‌های نامحسوس را یک ضرورت دانست و گفت: باید تمهیدات لازم برای رفاه مسافران نوروزی در محورهای استان بوشهر ارائه شود.

امیدواریم هر چه سریعتر اقدامات عملیاتی این بزرگراه تسریع شود تا شاهد اتفاقات ناگوار برای خانواده های بخش ساحلی نباشیم./

انتهای پیام/

http://dana.ir/1466491
ارسال نظر
نظرات