شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 19:06 منتشر شده در مورخ: 1397/12/19 شناسه خبر: 1466501
نماینده دشتی و تنگستان در مجلس
اشتغال نیروهای احراجی و  کارآمد بومی در پارس جنوبی شروع به کار میکنند
نماینده دشتی و تنگستان در مجلس گفت: حمایت از نیروهای بومی و فراهم کردن شرایط اشتغال به کار آنها و همچنین تثبیت شغل نیروهای کار استان بوشهر و شهرستان‌های دشتی و تنگستان همواره در دستور کار بوده و مورد پیگیری‌های مکرر قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل سپاس ؛ سرزمین نخل و ساحل استانی که برای کشور عزیزمان دریایی از نعمت و برکت است اما متاسفانه برای مردم استانش جز فقر و تنگ دستی چیزی عایدشان نمی شود.

آمار بیکاری در استان بوشهر با هیچ منطقی و عدالتی سازگاری ندارد بنابراین از نجابت مردم استان بوشهر سوء استفاده نکنید واین در حالی است که تمام ظرفیتهای اشتغال استان بوشهر متاسفانه جولانگاه نیروهای غیر بومی شده است بنابراین از دولت می خواهم نسبت به اجرایی مصوبه مجلس مبنی بر جذب 50 درصد نیروهای بومی اقدام کنید و چاره ای اندیشیده شود.

مردم تفاوت این طرف و آن طرف فنس را میبینند و حسرت آن همه امکانات نفتی را می خورند در عین حالی که درون فنس ها امکانات ویژه ای نظیر پارک ها ، اماکن ورزشی، رفاهی، فرهنگی، خدماتی و … وجود دارد فقط باید نظاره گر آن باشند و از وضعیت موجود به شدت گله مند هستند .

سید کمال‌الدین شهریاری نماینده دشتی و تنگستان در مجلس در این ارتباط گفت: حمایت از نیروهای بومی و فراهم کردن شرایط اشتغال به کار آنها و همچنین تثبیت شغل نیروهای کار استان بوشهر و شهرستان‌های دشتی و تنگستان همواره در دستور کار بوده و مورد پیگیری‌های مکرر قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در خصوص حمایت از اشتغال نیروهای بومی، بازگشت به کار نیروهای شرکتی و پیمانکاری اخراج شده از سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی، تسریع در احداث و تکمیل پروژه‌های عمران و آبادی مناطق نفت خیز و تکمیل زمین چمن ورزشی روستای گلکی و شهر کاکی و ادامه حمایت از طرح نخبه پروری در مناطق آموزش و پرورش خورموج، اهرم، دلوار و کاکی بحث و تبادل نظر شد.

شهریاری گفت: تمام نیروی کار استان بوشهر باید در منطقه پارس جنوبی به عنوان نیروی بومی محسوب شوند و مدیرعامل شرکت ملی نفت نیز بر این موضوع تاکید و اهتمام جدی داشت که کل استان بوشهر از شمالی‌ترین نقطه استان در شهرستان دیلم تا جنوبی‌ترین نقطه استان در شهرستان عسلویه و شعاع ۱۰۰ کیلومتری پارس جنوبی برای ما بومی پارس جنوبی محسوب می‌شود و هر گونه خط کشی دیگری تخطی از سیاست و راهبرد وزارت نفت خواهد بود. فلذا لازم است مدیران ارشد منطقه ویژه پارس و شرکت‌های مستقر در این منطقه به این موضوع توجه کافی و وافی داشته باشند.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس با اشاره به اینکه چندی پیش تعدادی از نیروهای کار در پارس جنوبی اخراج شدند و مراجعاتی برای احقاق حقوق شأن به اینجانب داشتند افزود: در این نشست وضعیت نیروهای اخراجی و بیکاری زائد الوصف حاکم بر جامعه استان بوشهر به خصوص شهرستان‌های دشتی و تنگستان تشریح شد و مطابق دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت، مقرر شد مدیریت منابع انسانی شرکت ملی نفت در اسرع وقت اقدامات لازم برای کاریابی و بازگشت به کار تمام نیروهای بومی اخراج شده در سازمان منطقه ویژه را انجام دهند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1466501
ارسال نظر
نظرات