شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:22 منتشر شده در مورخ: 1397/12/21 شناسه خبر: 1466779
نقوی حسینی در گفت و گو با دانا؛
گسترش روابط با همسایگان در دستور کار دستگاه دیپلماسی ایران/ مراودات اقتصادی ایران و عراق در حال توسعه است/ سفر روحانی به عراق تاثیرات مثبتی بر دیپلماسی منطقه ای ایران می گذارد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر پیش روی روحانی به عراق گفت: این سفر می تواند روابط دیپلماتیک و مراودات اقتصادی دور کشور را توسعه دهند و همچنین می تواند تاثیرات مثبتی را روی دیپلماسی منطقه ای جمهوری اسلامی ایران بگذارد.

سیدحسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به سفر پیش روی حسن روحانی به عراق اظهار داشت: ایران و عراق دو کشور مهم و همسایه منطقه هستند و طی سال های گذشته مراودات بسیار خوبی بین دو کشور برقرار است.

 

وی تصریح کرد: در مبارزه با تروریست و داعش نیز ایران و عراق همکاری های دوجانبه بسیار خوبی داشتند و در حال حاضر که سرزمین عراق از لوث وجود تروریست ها و داعش پاک سازی شده است، این کشور دوران بازسازی و آغاز رونق اقتصادی را طی می کند.

 

نماینده مردم ورامین در مجلس خاطر نشان کرد: زمینه های بسیار مناسبی برای همکاری های اقتصادی بین دو کشور وجود دارد و با توجه به نگاه مثبتی که دو کشور نسبت به یکدیگر دارند، اراده دولت های طرفین برای همکاری همه جانبه در حال توسعه است.

 

نقوی حسینی در ادامه به دیگر همکاری های دوجانبه ایران و عراق اشاره کرد و گفت: از سوی دیگر همکاری های فرهنگی بین دو کشور نیز گسترده است و سفرهای زیارتی و سیاحتی هم بین دو کشور برگزار می شود.

 

وی ابراز داشت: همه اینها زمینه های همکاری، دوستی و ارتباطات عمیق بین دو کشور را فراهم می کند و امید است سفر ریاست جمهوری و هیئت عالی رتبه ای همراه، بتواند توافقات لازم برای همکاری های اقتصادی را فراهم کند.

 

نقوی حسینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "این سفر چه پیامی برای آمریکا دارد؟" گفت: تنش زدایی با همسایگان که در دستور کار دستگاه دیپلماسی ایران است و همچنین نمایش وحدت بین دو کشور و توانمندی جمهوری اسلامی ایران در مراودات اقتصادی گسترده، در شرایطی که آمریکایی ها می خواهند با تحریم های بیش تر نشان دهند ایران منزوی شده است و با کشورها ارتباط ندارد، می تواند تاثیرات مثبتی را روی دیپلماسی منطقه ای جمهوری اسلامی ایران بگذارد.

 

وی در تشریح تهدید های آمریکا علیه کشورهایی که با ایران همکاری دارند، اذعان کرد: آمریکایی ها در سیاست های تحریمی خودشان شکست خورده اند، در حقیقت خیلی تلاش کردند که علیه ایران یک انسجام گسترده بوجود بیاورند ولی این نوع سفرها، مراودات و رفت و آمدها در سطح سران کشورها بین ایران و کشور های همسایه نشان می دهد که تحریم های همه جانبه آمریکا شکست خورده است و کاری از پیش نمی برد.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: وقتی که رئیس جمهور آمریکا به قول خودش بعد از هزینه 7 تریلیون دلاری زمانیکه می خواهد وارد عراق شود باید با هواپیمای چراغ خاموش بیاید و برود، ولی رئیس جمهور ایران با اقتدار و با عزت به عراق سفر می کند، مراودات، تعامل و صمیمیت دو کشور نشان از این دارد که در حقیقت آمریکایی ها در تحقق اهدافشان با شکست مواجه شده اند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1466779
ارسال نظر
نظرات