شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 12:32 منتشر شده در مورخ: 1397/12/20 شناسه خبر: 1467004
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با دانا خبر داد:
تعیین تکلیف میزان افزایش حقوق کارگران تا پایان هفته/ مجلس برای رسیدگی سریع‌تر به وضعیت حقوق کارگران به دولت تذکر داده است
احمد انارکی محمدی در خصوص آخرین زمان تعیین تکلیف حقوق کارگران گفت: نمایندگان تا کنون تذکراتی به شورای عالی کار و دولت داده اند تا به سرعت تکلیف میزان افزایش حقوق کارگران را مشخص کنند.

احمد انارکی محمدی عضو کمیسیون اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص تعیین تکلیف حقوق کارگران و میزان افزایش آن اظهار داشت:  شورای عالی کار موظف است که میزان افزایش دستمزد کارگران را مشخص کند و از آنجایی که میزان افزایش حقوق کارمندان صورت گرفته کارگان هم منتظر نتیجه نهایی افزایش حقوق خود هستند.

وی با بیان اینکه فرصت کمی تا پایان سال باقی مانده است عنوان کرد: شورای عالی کار نشستی برای میزان افزایش حقوق کارگران برگزار می کند و در نهایت تا پایان هفته جاری میزان افزایش حقوق کارگران هم مشخص می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی خاطرنشان کرد: نمایندگان تا کنون تذکراتی به شورای عالی کار و دولت داده اند تا به سرعت تکلیف میزان افزایش حقوق کارگران را مشخص کنند تا پیمانکاران و کارفرمایان نیز بتوانند برای سال آینده خود برنامه ریزی کنند.

انارکی با رد این موضوع که بررسی میزان افزایش حقوق کارگران به بعد از عیدی موکول شود تصریح کرد: حقوق کارمندان در بودجه آمده بود و از آنجایی که به بودجه رسیدگی شد حقوق کارمندان نیز تعیین تکلیف شد اما اینکه حقوق کارگران هنوز تعیین تکلیف نشده است کم کاری شورای عالی کار بوده است.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی بد جامعه و فشار آن بر اقشار کم درآمد به ویژه کارگران تصریح کرد: این روزها کارگران و کارمندان کم درآمد فشار زیادی را تحمل می کنند و این نگرانی برای افزایش حقوق آنها طبیعی است و طبیعی است تا حقوق کارمندان قطعی نمی شد وزارت کار نمی توانست حقوق کارگران را تعیین تکلیف کند.

 

انتهای پیام/ه

http://dana.ir/1467004
ارسال نظر
نظرات