شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1397/12/20 شناسه خبر: 1467060
با هدف بزرگداشت مقام شهید رئیسعلی دلواری؛
برترین های مسابقات دو ملی صحرانوردی رعد تجلیل شدند + عکس
برترین های دومین دوره مسابقه ملی دو صحرانوردی رعد (رئیسعلی دلواری) در دلوار شهرستان تنگستان معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس ؛ رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر درآیین تجلیل از برترین های دومین دوره مسابقه ملی دو صحرانوردی گفت: این دانشگاه از سال گذشته با هدف بزرگداشت دلاورمردی های شهید رئیسعلی دلواری بنا داشت مسابقه دو صحرانوردی در سطح استانی حدفاصل تپه رشادت تا موزه این شهید را انجام دهد.

محمد رضا بحرانی افزود: دومین دور این مسابقه در سطح ملی برگزار و در قالب آن 130 دونده از 11 استان کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی اظهارداشت: دومین دوره مسابقه ملی دو صحرانوردی دانشگاه پیام نور استان بوشهر حدفاصل روستای چاه تلخ جنوبی شهرستان تا موزه شهید رئیسعلی دلواری شهرستان تنگستان در مسافتی 10 کیلومتری برگزار شد.

بحرانی یادآورشد: شرکت کنندگان این مسابقه از استان های بوشهر، فارس، مازندران، خوزستان، تهران، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان، خراسان شمالی، اردبیل، هرمزگان و اصفهان بودند.

وی گفت: در پایان این رقابت ها محمد جواد بذری از فارس، علی اکبر بذری از خراسان شمالی و مهران برفراز اصفهان (ناشنوا) به ترتیب عنوان های نخست تا سوم را به خود اختصاص دادند.

رئیس دانشگاه پیام نوراستان  بوشهر یادآور شد: نفرات برتر به ترتیب برنده 20، 15 و 10 میلیون ریال وجه نقده شد که با اهداح لوح و تندیس مسابقات از آنان تجلیل شد.

وی افزود: جدا از سه نفر برگزیده عباس دهقان، رسول خوارزمی، محمد امین حیدری، ابوالضل حمیدی و وحید نامداری به عنوان پنج دونده برتر شهرستان تنگستان(میزبان مسابقات) نیز مورد تجلیل قرار گرفتند پنج نفر از شرکت کنندگان نیز به قید قرعه جوایزی به آنها اهدا شد.

محمدرضا بحرانی ادامه داد: پیش بینی شده مسابقه دو صحرانوردی پیام نور که امسال در سطح ملی برگزاری شده در سال های آینده به سطح بین المللی ارتقا یابد.

وی گفت: این مسابقات به نام رعد (رئیسعلی دلواری) نامگذاری شده تا در قالب حرکت فرهنگی و ورزشی این شخصیت بزرگ بخوبی برای نسل جدید شناسانده شود.

بحرانی اظهار داشت: وقتی شهید رئیسعلی دلواری با دلاورمردی های خود و یارانش با تفنگ سرپر در برابر استعمار ایستادگی کرده بدون شک فرزندان این دیدار نیز می تواند امروز در میدان های علمی و آموزشی این رشادت ها و افتخار آفرینی ها را تداوم ببخشند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1467060
ارسال نظر
نظرات