شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 12:04 منتشر شده در مورخ: 1397/12/21 شناسه خبر: 1467222
یادواره شهدای بخش دلوار با سخنرانی سردار تنگسیری برگزار می شود
امام جمعه دلوار گفت: سومین یادواره ۶۰ شهید دلوار تنگستان با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام  زاهددوست امام جمعه دلوار در گفتگو با خبرنگار سپاس اظهار داشت:مردم جمهوری اسلامی ایران ۴۰ سال با ایثار و از خودگذشتگی در دفاع از میهن اسلامی در مقابل دشمنان ایستادگی کردند، امروز نیز در همه صحنه‌ها آماده دفاع از نظام جمهوری اسلامی هستند.

وی یکی از مهمترین ضروریات جامعه امروزی را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  دانست و اظهار داشت: آشنایی نسل جوان با فرهنگ ناب و نورانی ایثار و شهادت از ضروریات است که باید همه متولیان امورات فرهنگی در این راستا تلاش و جدیت داشته باشند.

زاهددوست گفت:شهیدان گرانقدر و والامقام به دلیل دفاع از ملت و کشورشان از همه هستی خود گذشتند تا امنیت و آرامش را برای مردمشان فراهم کنند و امنیت امروز کشور ایران اسلامی مرهون از خودگذشتگی شهداست.

امام جمعه دلوار،  برگزاری محافل معنوی یادواره شهدا  را یک رویداد مهم فرهنگی  دانست و تصریح کرد: از مهمترین و تاثیرگذارترین ابزار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یادواره شهدا است  که ضرورت دارد  تا با برگزاری این محافل معنوی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارزشی با محتوا این فرهنگ را بیش از پیش در جامعه ترویج کرد.

حجت‌الاسلام زاهدوست از برگزاری سومین یادواره 60 شهید دلوار تنگستان خبر داد و بیان کرد:در 8 سال دفاع مقدس مردم استعمار و استکبار ستیز نقش مهمی در جبهه‌های نبرد داشتند که در این راستا سومین یادواره 60 شهید دلوار تنگستان با حضور سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

وی  با بیان اینکه این یادواره روز پنج شنبه 23 اسفندماه برگزاری می‌شود خاطر نشان کرد: این محفل معنوی در روز یاد شده بعد از نماز مغرب و عشاء و در جوار مرقد مطهر شهدای گمنام در پارک کوثر شهر دلوار با حضور مردم مومن و انقلابی بخش دلوار و مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و با حضور و اجرای گروه فرهنگی تبلیغی مبشران از شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

زاهددوست گفت: فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یک فرهنگ ارزشمند بجامانده از مکتب حسینی جامعه را بیمه می‌کند.

امام جمعه دلواربا بیان اینکه دلوار نماد مبارزه با استعمار است خاطر نشان کرد: سدار بزرگ مبارزه با استعمار شهید رئیسعلی دلوار نام پرآوازه‌ای دارد که این شهید چنان درسی به استعمار داد که تا همیشه تاریخ در اذهان زنده است.

زاهددوست بیان کرد: امیدوارم بتوانیم در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی و ایام معنوی ماه رجب ذره‌ای از دستاوردهای انقلاب اسلامی و رشادت‌های شهدای والامقام را تببین و ارج  گذاریم.

وی تصریح کرد:  مردم مقاوم بخش دلوار همچنانکه در طول تاریخ ایثار و رشادت و مجاهدت‌های خود را به اثبات  رسانیده‌اند در تاریخ انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نیز با تقدیم 60 شهید دین خود را به انقلاب و نظام اسلامی اداء کرده که این نشان از اوج ایمان و اخلاص و وفاداری آنان به اسلام و انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1467222
ارسال نظر
نظرات